دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

روز شنبه ۷ فروردین ماه، شماری از کارگران اداره آب و فاضلاب اهواز، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان و همچنین جمعی از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، در مقابل درب اصلی این شرکت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

هرانا به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۷ فروردین ماه ۱۴۰۰، شماری از کارگران اداره آب و فاضلاب اهواز، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدیشان، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران گفتند: مطالبات حدود ۷۰۰ نفر از کارگران شبکه آب و فاضلاب اهواز که به عنوان کارگران بهره‌بردار تصفیه‌خانه‌ها، اپراتور و همچنین در بخش انشعابات مشغول فعالیت هستند، دو ماه است که پرداخت نشده و ما در این شرایط سخت کرونایی بارها خواستار پرداخت این مطالبات شده‌ایم.

آن‌ها با بیان اینکه جدا از دو ماه معوقات مزدی، مطالباتی از ماه‌های فروردین تا تیرماه نیز طلبکارند و در عین حال بیمه اجتماعی‌شان چندین ماه پرداخت نشده، در ادامه افزودند: هر ماه به مطالباتمان افزوده می‌شود و با وجود پیگیری‌های مکرر، تاکنون مسئولان استانی به وضعیت ما رسیدگی نکرده اند و در سال‌های اخیر حسرت دریافت منظم حقوق به دل‌مان مانده است.

یکی از کارگران معترض گفت: “همه کارگران معترض آبفای این شهر و سایر شهرهای استان که تحت مسئولیت یک تا چند شرکت پیمانکاری مشغول کارند، معوقات مزدی طلبکارند و درخواست اصلی همه این کارگران حذف پیمانکاران و عقد قرارداد مستقیم با شرکت آب و فاضلاب است”.

او افزود: “شرکت‌های پیمانکاری اهمیتی برای کارگران قائل نیستند و مسئولان اداره آبفای شهرستان و استان نیز برای وصول مطالبات کارگران کاری انجام نمی‌دهند”.

تجمع کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۷ فروردین ماه ۱۴۰۰، شماری از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، در مقابل درب اصلی این شرکت، تجمع اعتراضی برپا کردند.

گفته می شود که تجمع این کارگران در خصوص اعتراض به اخراج ۸ تن از همکارانشان و همچنین کاهش مدت قرارداد بخشی دیگر از کارگران صورت گرفته است.

این کارگران اقدامات کارفرما را “غیر قانونی و مغایر با توافقات قبلی با کارگران” خواندند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *