دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

طی روز گذشته و امروز جمعه ۳۱ مرداد، کارگران نیشکر هفت تپه در شصت و هشتمین روز از اعتصابشان در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش، شماری از ساکنان شهرک قائم شهرستان اراک در این شهرک و جمعی از کارگران شهرداری یاسوج، در مقابل ساختمان شورای این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

هرانا، امروز جمعه ۳۱ مردادماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در شصت و هشتمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع ساکنان شهرک قائم شهرستان اراک

تجمع کارگران شهرداری یاسوج

به گزارش تسنیم، روز پنجشنبه، ۳۰ مرداد ۹۹، جمعی از کارگران شهرداری یاسوج، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان شورای این شهر تجمع کردند.

کارگران معترض با اشاره به تعویق ۹ ماهه در دریافت حقوق و مطالباتشان، گفتند: “در روز استیضاح شهردار با حضور در همین مکان اعتراض کردیم، شهردار شهر یاسوج با حضور در جمع ما وعده داد که اگر چرخ ماشینم را بفروشم مشکلاتتان را حل می‌کنم، چند ماه از وعده شهردار می گذرد و هنوز مشکل ما حل نشده است”.

یکی از کارگران معترض نیز گفت: “هر وقت برای مطالبه حق و حقوق‌مان جلوی شهرداری یا شورای شهر تجمع کردیم یا حرفی زدیم ما را تهدید به اخراج و کسر حقوق کرده‌اند”.

وی افزود: “ما چه گناهی کرده‌ایم که باید ۹ ماه حقوق نگیریم، در تمام این مدت با تمام سختی‌ها، به کارمان ادامه دادیم و حاضر نشدیم حتی یک روز در خدمت رسانی به مردم خللی وارد شود”.

یکی دیگر از این کارگران حاضر در تجمع گفت: “عضو شورای شهر در جواب اعتراض به من گفته که اگر ادامه بدهم ترتیبی می‌دهم که از کار اخراج شوید، کجای قانون آمده است که عضو شورای شهر می‌تواند کسی را که چند سال سابقه کار دارد، به دلیل مطالبه حقوق اخراج کنند”.

خاطرنشان می‌شود که ۹ ماه حقوق کلیه کارگران شهرداری یاسوج پرداخت نشده است.

Share: