دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

روز چهارشنبه ۱۴ آبان ماه، شماری از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در اعتراض به بازداشت همکاران خود برای ششمین روز متوالی در محوطه این شرکت، جمعی کارگران بیکار شده شرکت زرین پودر مقابل فرمانداری شهرستان اردکان و گروهی از روستاییان اطراف محل احداث سد فینسک از جمله روستاهای تلاجیم و ملاده، در محدوده پروژه احداث این سد، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹، شماری از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در اعتراض به بازداشت همکاران خود برای ششمین روز متوالی در محوطه این شرکت تجمع کردند.

پس از تجمع روز پنجشنبه ۸ آبان، چهار تن از فعالین کارگری هفت‌ تپه به نام های یوسف بهمنی، حمید ممبینی، ابراهیم عباسی منجزی و مسعود حیوری بازداشت و در تاریخ ۱۰ آبان، پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان فجر دزفول منتقل شدند و در اعتراض به تداوم بازداشت با وجود تعیین قرار وثیقه و عدم رسیدگی به پرونده آنها، دست به اعتصاب غذا زدند.

امروز ۱۴ آبان، این کارگران با تودیع قرار وثیقه از زندان دزفول آزاد شدند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع کارگران بیکار شده شرکت زرین پودر اردکان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ، جمعی از کارگران بیکار شده شرکت زرین پودر در اعتراض به اخراج و بیکاری و عدم پرداخت حقوقشان در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

به گفته یکی از این شهروندان حاضر در تجمع، این کارگران مسبب و عامل بیکاری خود را اداره منابع طبیعی که اقدام به تخریب دیوار استخر  شرکت کرده است می دانند.

 این کارگر افزود: رئیس کارگاه تولیدی شرکت به دنبال این اقدام از طرف اداره منابع طبیعی، هیچگونه مسئولیتی را در خصوص مطالبات مزدی و بیکاری این کارگران بر عهده نگرفته است و ضمن بیان عدم توانایی در پرداخت حقوق، به عناوینی این کارگران را به اداره مذکور ارجاع داده است.

نمایشگر ویدیو

روستاییان اطراف محل احداث سد فینسک

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹، شماری از روستاییان اطراف محل احداث سد فینسک از جمله روستاهای تلاجیم و ملاده در محدوده پروژه احداث این سد، دست به تجمع اعتراضی زدند.

 این روستاییان معتقدند: “وزارت نیرو برای ساخت سد فینسک می‌خواهد سه روستا را به اجبار به زیر آب ببرد”.

به گفته این روستاییان “هیچ مکان جدیدی هم برای سکونت آنها در نظر گرفته نشده است”.

Share: