دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

روز دوشنبه ۲۶ آبان، جمعی از معلمان حق التدریس فنی و حرفه ای در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، شماری از رانندگان تاکسی کیش در مقابل ساختمان معاونت اجتماعی این شهر، گروهی از سهامداران زیان دیده در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار واقع در تهران و جمعی از دستفروشان خرمشهر در محل بازار “امام علی” این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به نقل از کانون صنفی معلمان ایران، امروز دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹، جمعی از معلمان حق التدریس فنی و حرفه ای، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران، تجمع کردند.

معترضان دلیل اجتماع خود را اعتراض به عدم تبدیل وضعیت استخدامی و وضعیت معیشتی خود، عنوان کردند.

تجمع رانندگان تاکسی کیش

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹، شماری از رانندگان تاکسی کیش در اعتراض به تغییر وضعیت شغلی و عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان معاونت اجتماعی این شهر تجمع کردند.

یکی از معترضان در خصوص علت تجمعشان می گوید:”مدیریت حمل و نقل عمومی کیش قصد دارد که تاکسی های این شهر را زیر مجموعه شرکت اسنپ کند و در اعتراض به این موضوع ما در مقابل ساختمان معاونت اجتماعی تجمع کرده‌ایم.

تجمع سهامداران بورس

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹، گروهی از سهامداران زیان دیده در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار واقع در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

این شهروندان که از سهامداران حقیقی و خرد هستند، با سردادن شعارهایی اعتراض خود را نسبت به سیاست‌ های دولت در دوران ریزش شاخص و عدم اجرای وعده‌ های حمایتی نشان داده و خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

تجمع دستفروشان خرمشهر

به گزارش فارس، امروز دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹، جمعی از دستفروشان خرمشهری در اعتراض به عدم تحویل دادن بازار “امام علی” و بلاتکلیفی خود، در محل احداث این بازار تجمع کردند.

منصور علوانی شهردار خرمشهر در این رابطه اظهار کرد: “پرونده بازار امام علی در جریان است و منتظر توافق نهایی با پیمانکار بازار هستیم.  پیمانکار مربوطه در حال حاضر به ویروس کرونا مبتلا شده و در انتظار بهبود وی هستیم تا در نشستی چگونگی رفع موانع واگذاری این بازار بررسی شود. ”

بر اساس این گزارش، بازار “امام علی” خرمشهر از پنج سال گذشته برای سامان‌دهی دستفروشان احداث شد اما از زمان شهردار وقت تاکنون در بلاتکلیفی و عدم هماهنگی میان شهرداری و پیمانکار به سر می‌برد.

عمده اختلاف در این میان عدم تحویل این بازار با ۴۲ غرفه، از سوی پیمانکار با توجه به افزایش قیمت مغازه‌ها طی این سال‌ها عنوان شده است.

این در حالی است که یکم مرداد سال ۹۸ تکلیف این غرفه‌ها با قرعه کشی میان دستفروشان مشخص شد و قرار بود در همان ماه مغازه‌ها واگذار شود.

Share: