دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

طی روزهای گذشته و امروز سه شنبه ۲۵ شهریورماه، جمعی از کشاورزان شرق اصفهان در مقابل شرکت آب منطقه‌ای در این شهر، گروهی از نانوایان استان یزد در مقابل ساختمان استانداری یزد، شماری از پزشکان سال آخری مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی و تنی چند از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در کرمانشاه و اهواز با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

هرانا، به نقل از ایرنا، روز دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹، جمعی از کشاورزان شرق اصفهان در اعتراض به عدم دریافت حق آبه خود در مقابل شرکت آب منطقه‌ای در این شهر دست به تجمع زدند.

عضو هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی اصفهان اظهار داشت: “این کشاورزان خواهان ادامه جریان رودخانه هستند در غیر این صورت و با قطع زودهنگام آب با به ثمر نرسیدن ذرت علوفه‌ای و یونجه که در مزارع کاشتند متضرر خواهند شد”.

حسین محمدرضایی افزود: “اکنون حدود ۲۲۰ میلیون متر مکعب آب در پشت سد زاینده‌رود وجود دارد و با توجه به اینکه مسئولان گفته‌اند تا خط قرمز موجودی ۲۰۰ میلیون متر مکعبی، آب در رودخانه زاینده رود جریان خواهد داشت پس تا چند روز آینده باید شاهد قطع آب باشیم که به دنبال آن کشاورزان زیان خواهند دید”.

وی ادامه داد: “جمع حاضر امروز به منظور مطالبه حقابه خود ادامه جریان رودخانه تا ۱۵ مهر را طلب کردند”.

تجمع نانوایان استان یزد

به گزارش ایلنا، روز دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹، نانوایان استان یزد در اعتراض به عدم همسان سازی قیمت نان با تورم کشوری، در مقابل ساختمان استانداری یزد دست به تجمع زدند.

به گفته یکی از این نانوایان: “چهار سال است با ثابت ماندن قیمت نان در یزد، درآمد صنف نانوا دچار انجماد شده است؛ این درحالیست که در همین مدت، همه هزینه‌های زندگی سرسام‌آور افزایش یافته؛ اگر سرجمع تورم را در این چهار سال حساب کنیم، شاید بالاتر از ۱۵۰ درصد باشد اما دستمزد و درآمد ما نانوایان ثابت مانده است”.

این نانوا می‌گوید: “در صنف خبازان، همه دچار مشکلات معیشتی شده‌اند؛ فرقی ندارد چه شاگرد نانوا باشد و چه صاحب یک باب نانوایی؛ همه هزینه‌ها زیاد شده اما چون قیمت نان بالا نرفته، نه دستمزد کارگران این صنف افزایش یافته و نه درآمد صاحبانِ خبازی‌ها”.

کارفرمایان نانوا در حالی خواستار افزایش قیمت نان برای جبران افزایش هزینه‌ها هستند که بسیاری از کارگران نانوایی‌ها و فعالان این صنف معتقدند؛ افزایش قیمت نان، چاره‌ی کار نیست چراکه با گران شدن نان، خود کارگران نانوایی‌ها نیز ضرر می‌کنند؛ این فعالان می‌گویند دولت باید با کاستن از هزینه‌های جانبی و پرداخت سوبسید به نانوایی‌ها از این صنف قاطعانه حمایت کند.

تجمع پزشکان سال آخری

به گزارش فارس، امروز سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹، جمعی از پزشکان سال آخری مقابل مجلس به دلیل بی‌عدالتی آموزشی در معافیت از امتحان گواهینامه تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، این تجمع کنندگان با توجه به اینکه ملاک فارغ التحصیلی، امتحان سال گذشته قرار گرفته از اعضای کمیسیون بهداشت و کمیسیون اصل نود مجلس خواستند به این موضوع ورود کرده و بی‌عدالتی آموزشی در معافیت امتحان گواهینامه پزشکان را رفع کنند.

به گزارش فارس، نزدیک به دو ماه پیش و با توجه به شرایط کرونا وزیر بهداشت اعلام کرد که پزشکان متخصص امتحان ندهند چرا که نمره سال قبل آنها ملاک قرار می‌گیرد. ولی اشکال کار آنجا بود که امتحان سال گذشته به دلیل مسائل مختلف از جمله تقلب از سوی دیوان عدالت اداری باطل شده بود لذا این موضوع نمی‌تواند ملاک خوبی قرار گیرد.

به پزشکان متخصص در شرایط شیوع کرونا که در شیفت‌های بیمارستانی حضور داشتند اعلام شد که باید امتحان دهند.

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی کرمانشاه و اهواز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۲۵ شهریورماه ۱۳۹۹، شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی کرمانشاه در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان کانون بازنشستگان این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

در تجمعی دیگر گروهی از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی اهواز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان سازمان تامین اجتماعی این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

در این تجمع شهروندان با در دست داشتن پلاکارتهایی به حقوق‌ زیر خط فقر، بیمه درمانی ناکارآمد و تبعیض اعتراض کردند.

Share: