دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

طی روزهای گذشته، جمعی از کارگران کارخانه نگین نخ سمنان مقابل درب ساختمان دادگستری این شهر، گروهی از مربیان پیش‌دبستانی استان خوزستان در مقابل ساختمان استانداری، شماری از کارکنان شهرداری الوند در محوطه این شهرداری، شماری از کارگران شهرداری کوت عبدالله در این شهرداری و جمعی از متقاضیان مسکن مهر هشتگرد در مقابل ساختمان شرکت عمران شهر جدید هشتگرد، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

هرانا، به نقل از ایلنا، امروز پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹، جمعی از کارگران کارخانه نگین نخ سمنان در اعتراضی به عدم پرداخت معوقات مزدی خود مقابل درب ساختمان دادگستری این شهر تجمع کردند.

یکی از کارگران با بیان اینکه حدود ۵۰ کارگر در کارخانه رنگین نخ حضور دارند که از سال ۹۲ سنوات پایان خدمت و سایر معوقات مزدی ، همزمان با تعطیلی کارخانه پرداخت نشده است گفت: “در حالی معوقاتمان با بی‌توجه‌ای کارفرما پرداخت نشده که سایر مسئولان استانی نیز اقدامات قابل توجه‌های برای پیگیری مشکلاتمان انجام نداده اند”.

وی افزود: “سالها پیش فقط توانستیم حکم مصادره اموال کارخانه را برای دریافت طلب‌مان بگیریم اما پیش از کارگران بانک ملی و سازمان تامین اجتماعی برای وصول مطالبات معوقه خود اموال کارخانه را توقیف کرده‌ بود و در نتیجه پیگیری انجام شده بازهم بی‌نتیجه ماند”.

یکی دیگر از کارگران رنگین نخ سمنان نیز در خصوص وضعیت بازنشستگی خود و همکارانش گفت: “جدا از مطالبات مزدی، سالهاست همه کارگران این کارخانه مشمول بازنشستگی با مشاغل سخت و زیان‌آور هستند اما به دلیل آنکه کارفرما هزینه بازنشستگی آن‌ها را پرداخت نمی‌کند هنوز امکان بازنشستگی برایشان فراهم نشده است.

این کارگران در ادامه عنوان کردند: “حتی برخی همکاران با نا امید شدن از کارفرما با گرفتن وام و قرض کردن، هزینه بازنشستگی خود را از جیب پرداخت کردند به همین دلیل در حال حاضر مستمری بازنشستگی که دریافت می‌کنند بصورت حداقلی است و معیشت زندگیشان را فراهم نمی‌کند”.

تجمع مربیان پیش‌دبستانی

به گزارش عصر جنوب، امروز پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹، گروهی از مربیان پیش‌دبستانی استان خوزستان با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان استانداری، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

این مربیان خواستار بازگشت به کار و امنیت شغلی هستند.

نمایشگر ویدیو

تجمع کارکنان شهرداری الوند

به گزارش ایلنا، شماری از کارکنان شهرداری الوند در محوطه این شهرداری دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارکنان دلیل تجمع خود را اعتراض به پلمب شهرداری در پی استیضاح شهردار الوند، عنوان کردند.

تجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله

به گزارش ایلنا، طی روزهای اخیر، شماری از کارگران شهرداری کوت عبدالله در این شهرداری تجمع اعتراضی برگزار کردند.

برخی منابع کارگری در این خصوص گفتند: “از حدود یک ماه پیش کارگران بخش خدماتی و فضای سبز شهرداری کوت عبدالله با همراهی کارگران واحد اجرائیات برای وصول مطالبات معوقه خود به نشانه اعتراض دست از کار کشیده اند”.

به گفته این کارگران؛ دلیل برپایی این اعتراض حدودا یک‌ماهه، بی‌تفاوتی مدیران شهرداری کوت عبدالله در قبال پرداخت مطالبات مزدی کارگران خدماتی و سایر واحد‌های مختلف شهرداری است.اعتراض صنفی کارگران اجرائیات شهرداری با همراهی حدودا ۳۰۰ نفر از کارگران خدماتی (تنظیف وحمل زباله) گسترده‌تر شده است به طوری که طی یک ماه گذشته کارگران تنظیف و حمل زباله به نشانه اعتراض از جمع‌آوری زباله‌های برخی مناطق شهر کوت عبدالله در شهرستان کارون خودداری می‌کنند.

تجمع متقاضیان مسکن مهر هشتگرد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹، جمعی از متقاضیان مسکن مهر هشتگرد با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان شرکت عمران شهر جدید هشتگرد، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

آن ها دلیل اعتراض خود را عدم اتمام به موقع پروژه و تحویل مسکن عنوان کردند.

به گفته معترضان؛ تقریبا پروژه ها متوقف شده اند و علیرغم صحبتی که وزیر کرده که تا پایان سال ۱۴۰۰ این پروژه ها تمام می شود حتی تا ۱۰ سال آینده نیز به اتمام نمی رسد و همین باعث بلاتکلیفی متقاضیان شده است.

Share: