دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

روز جاری شماری از کارگران واحد تولیدی، صنعتی آذرآب اراک در این واحد صنعتی، تعدادی از پیمانکاران شهرداری تهران در مقابل ساختمان شورای اسلامی تهران، جمعی از خانواده‌های آتش نشانان جانباخته در حادثه پلاسکو در مقابل ساختمان شهرداری تهران، گروهی از کارگران شهرداری کلاله در مقابل شهرداری این شهر و جمعی از دانشجویان دانشگاه بین المللی “امام خمینی” در دانشکده علوم پایه، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

هرانا به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز سه شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸، شماری از کارگران واحد تولیدی، صنعتی آذرآب اراک در اعتراض به خصوصی‌سازی و بلاتکلیفی شغلی و معیشتی‌ در این واحد صنعتی دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران در روزهای گذشته از جمله دیروز نیز در اعتراض به مشکلات صنفی و وضعیت مالکیت این شرکت در پی خصوصی سازی و همچنین بی‌توجهی مدیران کارخانه در پرداخت مطالبات معوقه خود، تجمع های اعتراضی متعددی برگزار کرده بودند.

شرکت صنایع آذرآب در زمینی به مساحت ۳۷ هکتار قرار دارد و سطح زیر بنای کارگاه‌های اصلی آن متجاوز از ۷۰۰۰۰ مترمربع و کل کارگاه‌های مسقف جمعاً ۱۱۰۰۰۰ متر مربع را تشکیل می دهند.

کارخانجات شرکت آذرآب در پنج کیلومتری شهر اراک واقع شده و در میان راه آهن سراسری شمال ـ جنوب و جاده تهران ـ جنوب محصور است.

pastedGraphic.png

تجمع پیمانکاران شهرداری تهران

ایرنا، امروز سه شنبه ۲۳ مهرماه ۱۳۹۸، شماری از پیمانکاران شهرداری تهران در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان در مقابل ساختمان شورای اسلامی تهران، دست به تجمع زدند.

یکی از این معترضان گفت که بسیاری از افراد حاضر در تجمع رقم‌های بالای ۲۰۰ میلیون تومان از شهرداری طلب دارند. وی خواهان تلاش جدی‌تر مدیریت شهری برای پرداخت مطالبات پیمانکاران شد.

بر اساس این گزارش، مطالبات شهرداری تهران از جمله مسائل خبرساز در چند سال اخیر بوده و در دوره پنجم شورا، مدیران شهری می‌گویند شهرداری را با افزون بر ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی از دوره قبل تحویل گرفته‌اند که مطالبات پیمانکاران و بدهی به بانک ها نیز از جمله آن است.

طی سال‌های اخیر این چندمین بار است که پیمانکاران شهرداری دست به تجمع زدنند.

تجمع خانواده‌های آتش نشانان جانباخته در حادثه پلاسکو

به گزارش خبرآنلابن، امروز سه شنبه ۲۳ مهرماه ۱۳۹۸، جمعی از خانواده‌های آتش نشانان جانباخته در حادثه پلاسکو در مقابل ساختمان شهرداری تهران، دست به تجمع زدند.

معترضان دلیل تجمع خود را در اعتراض به عدم تحقق وعده‌های شهرداری و شورای شهر تهران، عنوان کردند.

pastedGraphic_1.png
pastedGraphic_2.png
pastedGraphic_3.png
pastedGraphic_4.png

تجمع کارگران شهرداری کلاله

به گزارش کلاله خبرامروز سه شنبه ۲۳ مهرماه ۱۳۹۸، گروهی از کارگران شهرداری کلاله در اعتراض به عدم پرداخت بیمه و چندین ماهه حقوق معوقشان در مقابل شهرداری این شهر دست به تجمع زدند.

نماینده این کارگران گفت: “چندین ماه حقوق و بیمه ما پرداخت نشده است و برخی از ما پول خرید نان را هم نداریم. نزدیک به ۲۰ روز پیش با حضور کارگران در دفتر شهردار، وی قول مساعد داد ولی تاکنون اقدامی عملی در این راستا انجام نشده است”.

این کارگر افزود: “در صورت حل نشدن مشکل، به دفتر حجت الاسلام رئیسی رییس قوه قضائیه مراجعه می کنیم”.

pastedGraphic_5.png

تجمع دانشجویان دانشگاه “…خمینی”

به گزارش شورای صنفی دانشجویان کشور، امروز سه شنبه ۲۳ مهرماه ۱۳۹۸، جمعی از دانشجویان دانشگاه بین المللی “امام خمینی” در اعتراض به به تفکیک جنسیتی محوطه کافه این دانشگاه در دانشکده علوم پایه، دست به تجمع اعتراضی زدند.

دانشجویان با تاکید بر اینکه اگر از دور بسته دیوان سالاری دانشگاه ناامید شدیم، راه حل سکوت نیست بلکه مقاومت است؛ هدف از برپایی این تجمع را تاکید بر دو پیام اساسی اعلام کردند: ۱- قدم اول برای پیگیری مطالبات، اتحاد است ۲- دانشگاه نه پادگان است و نه محل تفکیک جنسیت.

pastedGraphic_6.png
Share: