دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

روز دوشنبه ۳ شهریور ماه ۹۹، بیست و هفت نفر از کارکنان اخراج شده یکی از پیمانکاران پالایشگاه گاز بیدبلند ۲ برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان فرمانداری بهبهان، کارگران نیشکر هفت تپه در هفتاد و یکمین روز از اعتصابشان در مقابل فرمانداری شوش، شماری از مرغداران کرمانشاه، در مقابل سازمان جهاد کشاورزی، جمعی از کارگران کارخانه کنتورسازی قزوین؛ در مسیر حرکت معاون رییس جمهور در این استان، گروهی از شهروندان ساکن منطقه پشت کلتپه (نالشکینه) بوکان در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

خبرگزاری هرانا، روز دوشنبه ۳ شهریور ۹۹، بیست و هفت نفر از کارکنان اخراج شده شرکت “مپنا” که یکی از پیمانکاران پالایشگاه گاز بیدبلند ۲ است، برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان فرمانداری بهبهان دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران که خواستار بازگشت به کار خود هستند، می‌گویند: “با اینکه مدت تعیین شده قراردادمان تمام نشده بود، به دستور مهندس امیدزاده بعد از گذشت پنج ماه، به صورت غیر قانونی از محل کار اخراج شدیم و هم اکنون نیروهای جدید جایگزین آنها شده‌اند”.

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز دوشنبه ۳ شهریور ۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در هفتاد و یکمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع مرغداران کرمانشاه

به گزارش ایسنا، امروز دوشنبه ۳ شهریور ۹۹، شماری از مرغداران کرمانشاه، در مقابل سازمان جهاد کشاورزی این شهرستان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان دلیل تجمع خود را نسبت به کمبود نهاده‌های مورد نیاز به‌ویژه ذرت و سویا، عنوان کردند و خواستار حمایت دولت از این قشر و توزیع عادلانه نهاده‌ها، شدند.

این افراد کمبود نهاده‌هایی مثل ذرت و سویایی که با ارز دولتی وارد شده از یک سو و از سوی دیگر فشار ستاد تنظیم بازار برای عرضه مرغ زنده با قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان درب مرغداری را از جمله مشکلات خود عنوان و اعلام کردند که در صورت ادامه این وضعیت، صنعت مرغداری با بحران روبرو خواهد شد.

فرهاد عبدی یکی از تجمع کنندگان که واحد مرغداری ۳۰ هزار قطعه ای دارد، با اشاره به سلیقه ای بودن توزیع نهاده‌ها، گفت: “هم اکنون بخش خیلی کمی از نیاز مرغداران به نهاده با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی در اختیار آنها قرار می گیرد. به ازای هر واحد مرغداری ۲۰ هزار قطعه‌ای باید ۸۵ تن ذرت و بین ۳۰ تا ۳۵ تن سویای وارداتی با ارز دولتی در اختیار مرغداران قرار گیرد که هم اکنون ۱۰ درصد این میزان هم به مرغداران اختصاص پیدا نمی کند”.

وی با بیان اینکه سویای وارداتی با ارز دولتی باید با قیمت هر کیلوگرم ۲۷۰۰ تومان و ذرت با قیمت ۱۵۲۰ تومان در اختیار مرغداران قرار گیرد، گفت: “هم اکنون سویا در بازار آزاد با نرخ ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و ذرت با نرخ ۳۵۰۰ تومان به فروش می رسد و مرغداران مجبور به تهیه نهاده ها با این مبالغ هستند”.

وی در ادامهبا اشاره به فشار ستاد تنظیم بازار برای خرید مرغ زنده با قیمت هر کیلوگرم ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان از مرغداران، گفت: “این در حالی است که قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ زنده برای مرغدار بین ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان است”.

تجمع کارگران کارخانه کنتورسازی قزوین

به گزارش ایرنا، امروز دوشنبه ۳ شهریور ۹۹، جمعی از کارگران کارخانه کنتورسازی قزوین؛ در اعتراض به تعطیلی این کارخانه و بیکاری کارگران، در مسیر حرکت معاون رییس جمهور در این استان دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارخانه کنتورسازی قزوین در دولت دهم به بخش خصوصی واگذار شد و در حال حاضر ورشکسته و تعطیل است.

کارگران بیکار این کارخانه از رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌خواستند که مدیریت این کارخانه را دولت یا فرد دیگری در بخش خصوصی برعهده بگیرد.

تجمع اهالی منطقه پشت کلتپه بوکان

به گزارش موکریان، امروز دوشنبه ۳ شهریور ۹۹، گروهی از شهروندان ساکن منطقه پشت کلتپه (نالشکینه) بوکان در مقابل ساختمان شهرداری این شهر دست به تجمع زدند.

معترضان علت اجتماع خود را اعتراض به به نبود گاز شهری در این منطقه، عنوان کردند.


Share: