روز دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه، تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد ایران، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان واقع در اهواز، جمعی از اعضای تعاونی مسکن کارکنان منطقه ۲ شهرداری تهران در مقابل ساختمان شورای این شهر، تعدادی از دامداران و گاوداران اردستان در این شهر، شماری از کارگران شرکت نورد لوله اهواز ابتدا در مقابل این شرکت و سپس در مقابل ساختمان استانداری خوزستان و جمعی از دامداران یزد در مقابل کشتارگاه این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همچنین از امروز دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه، تعدادی از دامداران و عشایر در استان‌های یزد، اصفهان و خراسان رضوی اعلام اعتصاب کرده و از عرضه دام برای کشتار خودداری کردند.

هرانا به نقل از ایسنا، روز دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد ایران، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان واقع در اهواز دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، کارگران خواستار تحقق مطالبات معیشتی و حقوقی خود هستند. همچنین آنها نسبت به عدم ورود مواد اولیه معترض هستند.

یکی از این کارگران گفت: از سال ۹۵ دچار مشکلات بودیم. حدود دو سال پرسنل این شرکت کف خیابان بودند تا اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند؛ پس از دو سال از بازگشت به شرکت، تنها مقداری از خواسته‌های پرسنل برآورده شد.

وی افزود: مدیرانی که در سه سال گذشته وارد شرکت گروه ملی شدند، به هیچ عنوان نتوانستند عملکرد مثبتی برای احیای شرکت گروه ملی داشته باشند.

این کارگر در خصوص عدم ورود شمش و مواد اولیه به این شرکت، بیان کرد: خواسته پرسنل این بود که شرکت بتواند مواد اولیه را وارد و تولید کند تا سرمایه لازم ایجاد و مطالبات کارگران پرداخت شود. در سه سال گذشته سه تا چهار تغییر مدیریتی داشتیم و به جای اینکه اوضاع شرکت بهتر شود، بدتر شده است.

وی با گلایه از نداشتن تخصص مدیران شرکت افزود: در این مدت، مدیران پروازی را داشتیم که شاید در ماه یک تا دو بار در شرکت حضور داشتند و اوضاع شرکت بهتر نشد و به هیچ کدام از وعده ها در خصوص افزایش حقوق و سطح معیشت پرسنل، ورود شمش و مواد اولیه به شرکت عملی نشده است.

این کارگر بیان کرد: متاسفانه مطالبه‌گران با واکنش‌های سختی از سوی مدیران شرکت مواجه می‌شدند و کارت‌ها بسته و حقوق‌هایشان کم می‌شد و حتی برای مدت زمانی اخراج می‌شدند.

وی با بیان اینکه حقوق پرسنل این شرکت کم است و قابل مقایسه با دیگر شرکت‌ها به ویژه شرکت‌های فولادی نیست، گفت: چه دست‌های پشت پرده‌ وجود دارد که اجازه نمی‌دهد مواد اولیه وارد شرکت شود؟ چرا می‌خواهند این شرکت را ورشکسته کنند؟ در حال حاضر خواسته پرسنل ورود مواد اولیه و احیای شرکت و افزایش حقوق پرسنل است.

تجمع کارگران شرکت نورد لوله اهواز

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، شماری از کارگران شرکت نورد لوله اهواز در مقابل ساختمان استانداری خوزستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

بنابر این گزارش، این کارگران می‌گویند اخراج آنها بدون دلیل بوده و خواهان بازگشت به کار خود شدند.

این کارگران که تعدادشان به بیش از ۳۵ نفر می‌رسد، می‌گویند: سابقه ما از ۴ الی ۵ سال تا ۱۵ سال متفاوت است و حدود یک ماه پیش بدون هیچ دلیلی اقدام به اخراج بیش از ۵۰ نفر کردند که تنها چند نفر به کار بازگشتند و مابقی در ایام پایان سال و آستانه عید نوروز بلاتکلیف هستند.

این کارگران افزودند: در طول یک ماه بارها از طرف مدیران شرکت به ما قول‌هایی داده شد و هیچ‌کدام عملی نشد؛ ما کارگران خواهان بازگشت به کار و تبدیل وضعیت خود هستیم.

گفتنی است، این کارگران قبل از استانداری مقابل شرکت نورد لوله اهواز تجمع کرده بودند که بدون دریافت پاسخی تجمع خود را مقابل استانداری خوزستان ادامه دادند.

تجمع دامداران و گاوداران در اردستان

به گزارش ایسنا، امروز دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۰،  تعدادی از دامداران و گاوداران اردستان در این شهر دست به تجمع زدند

بر اساس این گزارش، این تجمع در اعتراض به کمبود نهاده و علوفه، افزایش هزینه‌های علوفه و هزینه‌های تولید، به انجام نرسیدن برخی وعده‌های مسئولین در شرکت دامداران شهرستان صورت گرفته است. همچنین آنها خواستار رسیدگی به مشکلات‌شان در خصوص وضعیت نهاده و تولید شیر و گوشت شدند.

یکی از دامداران معترض گفت: از هفته گذشته تاکنون نهاده در شرکت تعاونی اردستان وجود ندارد و ما هر روز مجبوریم از کار و زندگی‌مان بزنیم و پیگیری نهاده و علوفه دام‌های خود باشیم.

وی با بیان اینکه هزینه‌های تمام شده به دامدار و گاوداران با توجه به قیمت‌گذاری محصولاتمان به صرفه نیست، افزود: با وضعیتی که در توزیع و کمبود نهاده در اردستان مشاهده می‌شود، حداقل اجازه دهیم محصولات‌مان را هم خودمان به قیمت دلخواه به فروش برسانیم تا بتوانیم نهاده و علوفه‌های آزاد را هم خریداری کنیم.

مدیرعامل شرکت گاوداران اردستان نیز گفت: در سه سال گذشته بارهای زیادی در این شرکت توزیع شده، ولی مشکلی که در شهرستان وجود دارد این است که مقدار باری که به شهرهای اردستان، زواره و مهاباد توزیع می‌شود یکسان و مشخص نیست.

حمیدرضا نژند با بیان اینکه شرکت گاوداران اردستان مجبور است تأمین نهاده‌های دامداران خود را از دیگر شهرهای استان با هزینه بیشتر خریداری کند، گفت: با توجه به اینکه سهمیه فعلی نهاده شهرستان نیاز اعضا را تأمین نمی‌کند، مسئولان پیگیر افزایش سهمیه برای دامداران شهرستان باشند و براساس آمار دام موجود، سهمیه را از استان دریافت کنند.

تجمع اعضای تعاونی مسکن کارکنان منطقه ۲ شهرداری تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، جمعی از اعضای تعاونی مسکن کارکنان منطقه ۲ شهرداری تهران در مقابل ساختمان شورای شهر تهران دست به تجمع زدند.

بنابر این گزارش، تجمع این کارگراندر اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان صورت گرفته است.

تجمع اعتراضی دامداران و عشایر یزد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، جمعی از دامداران یزد در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل کشتارگاه این شهر تجمع کردند.

همچنین از امروز، تعدادی از دامداران و عشایر در استان‌های یزد، اصفهان و خراسان رضوی اعلام اعتصاب کرده و از عرضه دام برای کشتار خودداری کرده‌اند.