دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

روز شنبه ۷ تیر ماه، شماری از کارگران نیشکر هفت تپه برای سیزدهمین روز متوالی در محوطه این شرکت، جمعی از بازنشستگان فولاد اصفهان در مقابل ساختمان دادگستری این شهر، شماری از اهالی روستای ام الطمیر اهواز، بیش از ۳۰ تن از کارگران خدمات شهری شهرستان خرمشهر در مقابل فرمانداری این شهرستان، جمعی از کارکنان سد شفارود گیلان و شماری از مالباختگان پروژه مسکن ارغوان ارتش در مقابل ساختمان مسکن و شهر سازی کردستان در سنندج با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

هرانا به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۷ تیر ماه ۱۳۹۹، شماری از کارگران نیشکر هفت تپه برای سیزدهمین روز متوالی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، دست از کار کشیده و در محل کار خود تجمع کردند.

یکی از کارگران در این خصوص گفت: “معترضان همانند روزهای گذشته در محوطه مجتمع جمع شده‌ و منتظر عملی شدن وعده‌های داده شده در خصوص مطالباتشان هستند”.

وی با بیان اینکه کارگران خواهان مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه و امنیت شغلی خود هستند، افزود: “تا این لحظه از جانب مدیریت کارخانه و مسئولان اداری شهرستان شوش پاسخ مشخصی به این خواسته‌های کارگران داده نشده است”.

این کارگر ادامه داد: ” مدیریت کنونی کشت و صنعت هفت تپه با پرداخت نامنظم دستمزد و حق بیمه حدود سه تا ۴ هزار کارگر این واحد صنعتی و کشاورزی باعث تشدید وضعیت اقتصادی خانواده‌های این کارگران شده‌است، در شرایط فعلی که کارگران در اعتراض هستند از مسئولان توقع داریم که به جای حمایت از مدیریت کارخانه، از او بخواهند به تعهدات قانونی خود در قبال کارگران و کارخانه عمل کند”.

و با اشاره به اینکه مجموع مطالبات کارگران هفت تپه سه ماه مزد و بیمه است عنوان کرد: “جدا از معوقات مزدی، دست‌کم سه تا ۴ ماه معوقات بیمه‌ای داریم که به سبب آن کارگران از ماه‌ها قبل امکان دریافت خدمات درمانی از مراکز ملکی تامین اجتماعی را ندارند”.

pastedGraphic.png

تجمع بازنشستگان فولاد اصفهان

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۷ تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از بازنشستگان فولاد اصفهان در مقابل ساختمان دادگستری این شهر دست به تجمع اعتراضی زده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

تجمع ‌کنندگان اعلام کردند: “جدا از اجرای همسان‌سازی براساس تبصره ۵ ماده ۱۰۹ آیین‌نامه فولاد خواستار دریافت مطالبات معوقه از سال ۹۱ تا هم‌اکنون و تضمین اجرای تعهدات درمانی مطابق با آیین‌نامه فولاد هستیم”.

آن ها در ادامه افزودند: “باتوجه به اینکه سالهاست صندوق بازنشستگان فولاد با مشکل تامین منابع مالی روبروست و امکان برآورده کردن نیازهای جامعه بازنشستگی را حتی در بحث درمان ندارد، لذا از قوه قضائیه درخواست داریم طرح تحقیق و تفحص از صندوق بازنشستگان فولاد را در دستور کار خود قرار دهد”.

pastedGraphic_1.png

تجمع اهالی روستای ام الطمیر اهواز

به گزارش رکنا، امروز شنبه ۷ تیر ماه ۱۳۹۹، شماری از اهالی روستای ام الطمیر اهواز دست به تجمع اعتراضی زده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

این معترضان دلیل تجمع خود را کمبود آب و قطع مکرر آن عنوان کردند.

لازم به ذکر است شب گذشته نیز اهالی این روستا دست به تجمع اعتراضی زده و جاده قدیم اهواز-خرمشهر را مسدود کرده بودند.

نمایشگر ویدیو

https://www.hra-news.org/wp-content/uploads/2020/06/tajamo3.mp4

تجمع کارگران خدمات شهری شهرستان خرمشهر

به گزارش ایرنا، امروز شنبه ۷ تیر ماه ۱۳۹۹، بیش از ۳۰ تن از کارگران خدمات شهری شهرستان خرمشهر با تجمع در مقابل فرمانداری این شهرستان، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

یکی از کارگران گفت: “اکثر کارگران شهرداری برای تامین هزینه‌های زندگی با مشکل روبه‌رو هستند و حدود سه ماه است حقوق و مطالبات خود را دریافت نکرده اند”.

وی افزود: “در برابر زحمتی که در گرمای بالای ۴۰ درجه و وضعیت کرونایی شهر کشیدیم خواهان دریافت حق و حقوق خود هستیم و از مسئولان می‌خواهیم صدای ما را بشنوند”.

این کارگر ادامه داد: “علاوه بر نگرفتن عیدی امسال مطالبات سال‌های گذشته و سه ماهه حقوق را تاکنون دریافت نکرده ایم”.

لازم به ذکر است؛ تجمع صنفی این کارگران بدون نتیجه ظهر امروز پایان یافت.

تجمع کارکنان سد شفارود گیلان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۷ تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان سد شفارود واقع در استان گیلان، در اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، این کارکنان از بهمن ماە سال گذشتە تاکنون هیچ حقوقی دریافت نکردەاند.

pastedGraphic_2.png

تجمعمالباختگانپروژەمسکنارغوانارتش

به گزارش کولبر نیوز، امروز شنبه ۷ تیر ماه ۱۳۹۹، شماری از مالباختگان پروژه مسکن ارغوان ارتش در مقابل ساختمان مسکن و شهر سازی کردستان در سنندج دست به تجمع اعتراضی زدند.

این تجمع کنندگان، دلیل تجمع خود را عدم دریافت واحد های مسکونی خود پس از دە سال عنوان کردند.

pastedGraphic_3.png
Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *