دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

طی روزهای گذشته و امروز پنجشنبه ۲۰ شهریورماه، گروهی از مردم دهستان چاه ریگان در مقابل ساختمان فرمانداری کهنوج، جمعی از کشاورزان روستای حسین‌آباد جنگل بخش میان‌جلگه نیشابور در این روستا، کارگران شرکت نساجی جلفاکاران منطقه آزاد ارس در محل این واحد صنفی، اهالی دهستان های روستاهای چقانرگس بخش ماهیدشت استان کرمانشاه در مقابل استانداری کرمانشاه، تنی چند از دامداران یزد در مقابل ساختمان استانداری این شهر و شماری از کارگران مجتمع هفت تپه در مقابل فرمانداری شوش، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹، گروهی از مردم دهستان چاه ریگان در اعتراض به صدور مجوز شروع به کار معدن سیلیس مقابل ساختمان فرمانداری کهنوج دست به تجمع زدند.

بر اساس اعلام منابع محلی، تخریب محیط زیست و آب شرب، تهدید حیات وحش و اثرات زیست محیطی بر مردم از جمله مشکلات و ‌معضلات تاسیس این معدن در منطقه چاه ریگان است.

تجمع کشاورزان روستای حسین‌آباد جنگل

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹، گروهی از کشاورزان روستای حسین‌آباد جنگل بخش میان‌جلگه نیشابور  در این روستا دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان به دلیل عدم اجازه استفاده از چاه آبِ موقوفه آستانِ قدس رضوی، صورت گرفته است.

در گزارشی دیگر به نقل از ایرنا علی اکبر سالاری، عضو شورای اسلامی روستای حسین آباد جنگل هم در خصوص تجمع کشاورزان در محل چاه عمیق شماره هفت این روستا، گفت: “این نهاد، چاه آبی را که در این روستا وجود دارد به شخص دیگری اجاره داده است و با این که اهالی روستا اعلام کرده اند که حق اجاره آن را حتی جلوتر پرداخت می‌کنند ولی متاسفانه از اجاره دادن آن به اهالی امتناع می‌کند”.

وی افزود: “اراضی این روستا موقوفه است و حدود ۴۰۰ هکتار از آن در اختیار ۱۳۶ نفر از اهالی قرار دارد ولی از ۲ حلقه چاه آب متعلق به این نهاد در این منطقه هیچ کدام را به ما اجاره نداده اند و آب کافی برای کشاورزی نداریم”.

pastedGraphic.png

تجمع کارگران شرکت نساجی جلفاکاران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹، کارگران شرکت نساجی جلفاکاران منطقه آزاد ارس در محل این واحد صنفی تجمع کردند.

بر اساسا این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی صورت گرفته است.

تجمع اهالی روستاهای چقانرگس

به گزارش مهر، اهالی دهستان های روستاهای چقانرگس بخش ماهیدشت استان کرمانشاه در هفته گذشته با تجمع در مقابل استانداری کرمانشاه، خواستار رفع مشکل آب آشامیدنی این روستاها شدند.

اشکان کریمی، نماینده اهالی روستاهای “دو چقا درویش، جوره، چقا نقدلی و چقا کبود” از توابع دهستان “چقا نرگس” گفت: “حدود ۱۵ سال است که چهار روستای ما مشکل آب آشامیدنی دارد”.

کریمی توضیح داد: “آب آشامیدنی ما از سرابی در روستاهای بالادست تأمین می‌شود که چند روستای اطراف سراب ادعای مالکیت بر سراب را داشته و اجازه استفاده دیگر روستاها از آب این سراب را نمی‌دهند و هر ساله در فصل تابستان تأسیسات لوله آب را می‌شکنند و از این آب برای مصارف کشاورزی خودشان استفاده می‌کنند”.

وی افزود: “سال‌های گذشته فقط فصل تابستان آب را قطع می‌کردند، اما از بهمن ماه سال گذشته آب را بر رویمان قطع کرده و اعلام کردند که به هیچ عنوان اجازه استفاده از آب این سراب را به روستاهای پایین دست نمی‌دهیم”.

pastedGraphic_1.png

تجمع دامداران یزد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز چهارشنبه ۱۹ شهریور، جمعی از دامداران یزد در مقابل ساختمان استانداری این شهر دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان در اعتراض به کمبود،گرانی و نحوه توزیع نهاده های دامی صورت گرفته است.

pastedGraphic_2.png

تجمع کارگران مجتمع هفت تپه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز پنجشنبه ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۹، ۸۸ روز پس از آغاز دور جدید اعتراضات شماری از کارگران مجتمع هفت تپه با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، کارگران اخراجی غیرنیشکری خواهان بازگشت به کار و تبدیل وضعیت قراردادی خود هستند.

pastedGraphic_3.png
Share: