دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد 

روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، جمعی از کارگران زغال سنگ کرمان برای هفتمین روز پیاپی در مقابل ساختمان این شرکت، تعدادی از کادر درمان بندر ماهشهر در مقابل ساختمان بیمارستان صنایع پتروشیمی این شهر، گروهی از بازنشستگان و کارکنان شاغل سازمان صدا و سیما در مقابل مسجد بلال این سازمان، بیش از ۱۰۰ نفر از آرایشگران شهرستان بویراحمد در مقابل ساختمان استانداری کهکیلویه و بویر احمد، شماری از رانندگان سازمان اتوبوسرانی شهرداری یاسوج در مقابل ساختمان شورای این شهر، عده ای از رانندگان و مالکان اتوبوس‌های درون شهری قم در مقابل ساختمان سازمان اتوبوسرانی این شهر و تنی چند از کارکنان اخراجی عوارضی‌های استان قزوین در مقابل وزارتخانه راه و شهرسازی واقع در تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران زغال سنگ کرمان برای هفتمین روز پیاپی در اعتراض به عدم رسیدگی به طالباتشان دست به تجمع زدند.

معترضان که در مقابل ساختمان این شرکت اجتماع  کرده بودند دلیل تجمع خود را ورود این شرکت به بورس و در خطر افتادن امنیت شغلی‌شان عنوان کردند.

معادن زغال‌سنگ کرمان برای تسویه بدهی دولت به صندوق بازنشستگی فولاد کشور واگذار شده است و حالا مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد هم از فروش سهام شرکت در بورس خبر داده است. این کارگران نگرانند که مجدداً با پیمانکاران طرف قرارداد شوند.

تجمع کادر درمان بندر ماهشهر

روز ‌‌دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، تعدادی از کادر درمان بندر ماهشهر در مقابل ساختمان بیمارستان صنایع پتروشیمی این شهر اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این افراد علت تجمع خود را اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدیشان عنوان کردند.

تجمع کارکنان شاغل و بازنشسته صدا و سیما

روز ‌‌دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، گروهی از بازنشستگان و کارکنان شاغل سازمان صدا و سیما در مقابل مسجد بلال صداوسیما اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این تجمع در اعتراض به عدم افزایش ۵۰ درصدی حقوق و همچنین عدم همسان سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان سازمان صدا و سیما با سایر سازمانهای دولتی صورت گرفته است.

کارمندان صدا و سیما بر این باورند که معاونت مالی سازمان اراده‌ای چون دیگر دستگاه‌های کشوری و لشگری برای احقاق حقوق کارکنانش ندارد و اگر این اراده وجود داشت باید احکام جدید حقوقی ناشی از افزایش ۵۰ درصدی فوق‌العاده‌ها صادر می‌شد و اگر اعتباری هم وجود نداشت طبق مقررات؛ جزیی از دیون سازمان صداوسیما به کارمندان شاغل و بازنشسته‌اش محسوب می‌شد.

برخی از مدیران منابع انسانی در این تجمع حاضر شدند و از تامین نکردن اعتبار دولت برای این افزایش‌ها سخن به میان آوردند ولی تجمع‌کنندگان مطالب آنان را قابل قبول و قانونی ندانستند.

بر اساس این گزارش، دولت بهمن سال گذشته مجوز افزایش فوق‌العاده ۵۰ درصدی را از اسفند ۹۸ برای همه دستگاه‌های کشوری و لشگری صادر کرد اما مدیران منابع  مالی و سرمایه انسانی صداوسیما مدعی هستند که دولت بابت این افزایش‌های سالانه و فوق‌العاده‌ها نه مجوز صادر کرده و نه اعتباری اختصاص داده است.

تجمع آرایشگران شهرستان بویراحمد

روز شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، بیش از ۱۰۰ نفر از آرایشگران شهرستان بویراحمد برای بازگشایی آرایشگاه های خود در مقابل ساختمان استانداری و سپس جلوی اتاق اصناف این شهرستان تجمع کردند.

“بارانی غلامپور” نائب رئیس اول صنف آرایشگاه های مردانه و زنانه شهرستان بویراحمد، در این خصوص گفت: “هنوز هیچ دستور بازگشایی از طرف ستاد مبارزه با کرونا اعلام نشده است. اعضای این صنف طی این مدت دچار مشکلات زیادی شده‌اند و جدا از تجمع‌های حضوری این افراد جلوی اتاق اصناف روزانه تماس‌های زیادی به ما می‌شود که خواستار بازگشایی مغازه‌های خود هستند و یا اینکه به ما اعلام می‌کنند که به دلیل نداشتن اجاره مغازه‌های خود مجبور به تخلیه شده‌اند”.

وی با اشاره به مشکلات اعضای این صنف افزود: “این افراد ۱۱ ماه تلاش کردند که اسفند نتیجه کار خود را ببینند اما متاسفانه بحث بیماری کرونا و تعطیلی پیش آمد و ما نامه‌های زیادی به استانداری، بهداشت محیط، دانشگاه علوم پزشکی ارسال کردیم اما هنوز دستور بازگشایی نداده‌اند”.

غلامپور ادامه داد: “بیش از ۲۰ درصد آرایشگاه‌های ما زنان سرپرست خانوار هستند که این افراد منبع درآمد دیگری برای گذراندن زندگی ندارند”.

وی تاکید کرد: “تعدادی آرایشگر بوده‌اند که در این مدت به دلیل نداشتن اجاره مغازه خود تخلیه کردند برای نمونه آرایشگاهی در هجرت ۲ یاسوج داریم که آرایشگر بخاطر نداشتن اجاره، قصد تخلیه مغازه را داشته اما چون طبقه بالای این مغازه منزل مسکونی او بوده صاحب مغازه به او گفته که مغازه و خانه با هم هستند اگر مغازه تخلیه شود خانه را هم باید تخلیه کنید”.

تجمع رانندگان سازمان اتوبوسرانی شهرداری یاسوج

روز ‌‌دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، شماری از رانندگان سازمان اتوبوسرانی شهرداری یاسوج در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات چند ماه گذشته، مقابل ساختمان شورای شهر یاسوج دست به تجمع اعتراضی زدند.

در این تجمع برخی از رانندگان خطاب به ریاست شورای شهر گفتند: “از ما چک سفید امضاء گرفته‌اند، آنها نگران ماشین‌های خود هستند ولی نگران شکم‌های گرسنه‌ی خانواده‌ی ما رانندگان این سازمان، نیستند”.

تجمع رانندگان و مالکان اتوبوس های درون شهری قم

روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، عده ای از رانندگان و مالکان اتوبوس‌های درون شهری قم در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود، در مقابل ساختمان سازمان اتوبوسرانی این شهر دست به تجمع زدند.

معترضان خواسته های خود را پرداخت مطالبات سال گذشته، پرداخت بسته های حمایتی و معیشتی و همچنین پرداخت بیمه بیکاری، عنوان کردند.

تجمع کارکنان اخراجی عوارضی‌های استان قزوین

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۹، گروهی از کارکنان اخراجی عوارضی‌های استان قزوین در مقابل وزارتخانه راه و شهرسازی در تهران دست به تجمع زدند.

این افراد برای چندمین بار متوالی است که در تهران تجمع می‌کنند.

در این گزارش آمده است، فروردین ماه سال جاری پیامکی به ۵۱ نفر از کارکنان عوارضی‌های قزوین ارسال شده و از آنها خواسته‌اند که خود را به بیمه بیکاری معرفی کنند، در صورتی که سال گذشته به آنها وعده داده شده بود که جذب سازمان راهداری می‌شوند.

Share: