دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

روز گذشته و امروز یکشنبه ۱۶ شهریورماه، تعدادی از کارکنان شرکت خوارزمی پتروشیمی بندر امام، شماری از کارگران مجتمع هفت تپه در مقابل فرمانداری شهرستان شوش و استانداری خوزستان، تعدادی از کارکنان مجموعه فرهنگی، ورزشی برق منطقه ای کرمان مقابل ساختمان اداری برق منطقه ای کرمان، جمعی از کارکنان مخابرات روستایی در مقابل مجلس شورای اسلامی، شماری از خریداران و سهامداران شرکت شهرخودرو در مقابل ساختمان فدراسیون فوتبال، گروهی از آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی در مقابل ساختمان مجلس، تعدادی از کارگران شهرداری سربند و تنی چند از کارگران شهرداری ماهشهر در مقابل فرمانداری این شهر، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

هرانا، روز یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹، کارکنان شرکت خوارزمی پتروشیمی بندر امام در اعتراض به تصمیم هلدینگ خلیج فارس مبنی بر انتقال آنها به شرکت عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر دست به تجمع زدند.

کارکنان خدمات شرکت خوارزمی پتروشیمی بندر امام در این تجمع اعتراضی با حمل پلاکارد و دست‌نوشته‌هایی خواستار لغو این تصمیم شدند.

به گفته این کارکنان که اغلب آنها سابقه کاری بیش از ۲۰ سال دارند، در صورت عملی شدن این تصمیم، برای دریافت حقوق و مزایا دچار مشکل خواهند شد و دستمزد آنها کاهش خواهد یافت.

تصمیم به انتقال این کارگران در حالی گرفته شده که پیش از این شرط اصلی، رضایت کارگران از این اقدام اعلام شده بود.

نمایشگر ویدیو

تجمع کارگران هفت تپه

به گزارش خبرگزاری هرانا، روز یکشنبه ۱۶ شهریورماه ۱۳۹۹، ۸۴ روز پس از آغاز دور جدید اعتراضات، شماری از کارگران مجتمع هفت تپه با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش و استانداری خوزستان، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، کارگران اخراجی غیرنیشکری خواهان بازگشت به کار و تبدیل وضعیت قراردادی خود هستند.

تجمع کارکنان مجموعه فرهنگی، ورزشی برق منطقه‌ای کرمان

به گزارش راه دانا، روز شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹، کارکنان مجموعه فرهنگی، ورزشی برق منطقه ای کرمان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و بلاتکلیفی خود مقابل ساختمان اداری برق منطقه ای کرمان تجمع کردند.

به گفته یکی از کارگران معترض: “همه افرادی که امروز مقابل ساختمان اداری برق منطقه ای کرمان تجمع کرده‌اند، بیش از ۱۰ سال سابقه کار دارند حتی برخی از آن‌ها نزدیک به ۳۰ سال سابقه کار دارند”.

وی افزود: “پیش از این مجموعه فرهنگی، ورزشی اداره برق تحت نظر برق منطقه ای قرار داشت و حقوق و مزایای ما را پرداخت می کرد اما پس از مدتی به بخش خصوصی واگذار شده و به صورت خودگردان اداره شد”.

این کارگر معترض بیان کرد: “پس از تعویض مدیرعامل و کم توجهی مسئولان حقوق و مزایای کارگران این بخش از اسفندماه ۹۸ پرداخت نشده و موسسه را تعطیل کردند”.

وی یادآور شد: “شیوع کرونا بهترین بهانه برای تعطیلی مجموعه و عدم پرداخت حقوق کارکنان بود و اکنون ۴۰ نفر پرسنل این مجموعه بدون حقوق و بیمه بلاتکلیف مانده‌اند”.

این کارگر معترض اذعان کرد: “مسئولان به کارکنان گفتند ۳ ماه صبر کنید شرایط به حالت عادی برمی گردد اما گشایشی حاصل نشد و اکنون با گذشت چندین ماه همچنان بلاتکلیف هستیم و مسئولان برای پاسخگویی تعلل می کنند، هفت ماه صبر کردیم تا داخل مجموعه حل شود و هیچ کس اعتراض نکرد اما بیش از این صبر فایده ندارد و حقوق خود را مطالبه می کنیم”.

این کارگر معترض گفت: “مهلت قراردادهای ما به پایان رسیده نه قراردادها را تمدید می کنند و نه اخراجمان می کنند تا دنبال کار دیگری باشیم”.

وی ادامه داد: “با وجود بی کفایت مدیر این مجموعه، مدیرعامل برق منطقه ای پافشاری عجیبی برای ابقای مدیر دارد و پاسخگوی حق ضایع شده کارکنان نیست”.

این کارگر معترض در پایان خاطرنشان کرد: “به ۱۲ ارگان نامه فرستادیم و خواستار مطالبات خود شدیم اما هیچ یک از مسئولان حتی شنوای درداهای کارگران در این شرایط سخت اقتصادی نشدند”.

تجمع کارکنان مخابرات روستایی

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۱۶ شهریورماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان مخابرات روستایی در مقابل مجلس شورای اسلامی دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این شهروندان خواستار رفع تبعیض بین خود و کارکنان مخابرات شهری شدند.

تجمع کنندگان خواستار رسیدگی به وضعیت حقوق و مزایای خود از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی بودند.

تجمع خریداران و سهامداران شرکت شهرخودرو

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹، شماری از خریداران و سهامداران شرکت شهرخودرو با تجمع در مقابل ساختمان فدراسیون فوتبال خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، به گفته شهروندان معترض؛: “شرکت شهرخودرو با پول آنها باشگاه خریده و تیمداری می کند و نه پولشان را پس می دهد و به خریداران خودرو هم خودروهایشان را نمی دهد”.

تجمع آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۱۶ شهریورماه ۱۳۹۹، گروهی از آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی با حضور در مقابل ساختمان مجلس خواستار رسیدگی به وضعیت شغلی خود شدند.

به گفته یکی از شهروندان معترض: “حدود ۶ هزار نفر هستیم که پس از ۱۰ تا ۱۵ سال فعالیت شغلی در نقاط محروم کشور به عنوان آموزش‌یار و آموزش‌دهنده نهضت سوادآموزی، بعد از پذیرش نشدن در آزمون استخدامی بیستم تیر ماه شغلمان را از دست داده‌ایم”.

وی افزود: “در عین حال سازمان آموزش و پرورش به عنوان متولی ما نهضتی‌ها ملاک ادامه فعالیت ما را قبولی در آزمون اعلام کرده است و اخیرا نیز بخشنامه‌ای به همه دفاتر استان‌ها و شهرستان‌ها برای ترک‌ کار نهضتی‌هایی که در آزمون پذیرفته نشده‌اند، ارسال کرده‌است”.

یکی دیگر از این آموزشیاران با ناعادلانه خواندن آزمون آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مقایسه با نیروهای حق‌التدریس پیش دبستانی و سرباز معلمان، گفت: “همه این گروه ها بدون آزمون وارد دانشگاه فرهنگیان شدند؛ اما برای آموزشیاران چنین شرایطی به وجود نیامد و برای ادامه فعالیت آزمون برگزار کردند. این تبعیض محسوب می‌شود. از یک نهضتی بعد از ۱۴ تا ۱۵ سال خدمت چرا باید الان آزمون ‌استخدامی گرفته شود؟ چرا از بدو شروع بکارمان از ما آزمون نگرفتند تا امروز در شرایط فعلی اقتصادی کشور، مشکلاتمان با از دست دادن شغل چندبرابر نشود؟”.

او افزود: “در بدو شروع بکارمان به ما گفته بودند پس از ۲ سال کار در نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش استخدام می‌شویم اما حالا بعد از ۱۴ سال پشت سد آزمون جا مانده‌ایم”.

تجمع کارگران شهرداری سربند

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران، روز یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹، کارگران شهرداری سربند در استان خوزستان دست از کار کشیده و در مقابل ساختمان شهرداری بندر امام دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران به علت عدم دریافت معوقات مزدی صورت گرفته است.

تجمع کارگران شهرداری ماهشهر

به گزارش عصر جنوب، روز یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹، کارگران شهرداری ماهشهر در اعتراض به عدم دریافت مزایای شغلی مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران به علت عدم دریافت مزایای شغلی صورت گرفته است.

Share: