دولت پنهان جهانی: ویروس کووید-۱۹ جهان نوینی را می سازد

« جهانی غرق روان پریشی که دیوانگان در آن حاکمند. –ترجمه و اقتباس از مقاله فیلیپ ک. دک (عطار گفت)*******************************خوب یا بد، این ویروس کووید -۱۹ شیوه زندگی ما را بسرعت دارد تغییر میدهد و بازهم بیشتر دولت آمریکا در ارتباطات پنهانی با انحصارات بزرگ جهانی و پاره ای از دیگر کشورها از فرصت استفاده کرده و در پی ایجاد به اصطلاح نظم نوینی هستند.

این دسیسه و توطئه قدرتمند بین المللی، الگوی همان دولت پنهان آمریکایی است که دارد جهانی می شود. درست به همان شیوه که در آمریکا دولت پنهان عمل می کند. مشتی کوچک در پس پرده کلیه فعالیت های اقتصادی، نظامی و سیاسی را کنترل می کنند. و هر روز بیشتر حقوق شهروندان محدود می کنند. ما طی چندین دهه گذشته به این نظم جهانی نزدیک تر شده ایم، اما کووید-۱۹، که منافع دولتی و شرکتی را بیش از پیش بهم ادغام می کند، این تغییر شکل را به دنده بالاتر تغییر داده است.

فاشیسم به یک تهدید یا مخاطره جهانی تبدیل شده است.

هنوز مشخص نیست که آیا الگوی دولت پنهان آمریکا یی پاسخی است به دولت پنهان جهانی. با این حال، انکار نمیشود که در همان مسیر در حرکت است شاید پیچیده تر و با شرکت دولت هایی دیگر. در نظر بگیرید که تا چه اندازه زندگی و آزادی های ما تحت تأثیر این هم گرایی و تقارب بین المللی منافع شرکت های دولتی و سود محور در دولت نظارت کننده، مجتمع صنعتی نظامی، صنایع زندان های خصوصی، بخش اطلاعات، بخش امنیت، بخش فناوری، بخش ارتباطات از راه دور، بخش حمل و نقل، صنعت داروسازی و اخیرا توسط بخش وابسته به بهداشت دارویی قرار گرفته است.

همه این بخشها تحت سلطه شرکتهای عظیم و غول پیکر در مقیاس جهانی هستند و از طریق کانالهای دولتی برای افزایش سود هرچه بیشتر خود کار می کند. سیاست های سود محور این شرکتهای غول آسای جهانی بر همه چیز تأثیر می گذارد، از قانون گذاری در سیاست ها گرفته تا اقتصاد، مسائل زیست محیطی و مراقبت های پزشکی.

بیماری جهانی

بیماری پاندمیک کووید – ۱۹ ما را به مرزهای کاملا جدید جهانی سوق داده است. دنیایی با رد یابی تماس کاملا بهم پیوسته، گذرنامه های واکسن و گذرنامه های دیجیتالی. ما در شرف یافتن توانایی خود برای دستیابی، تعادل و جابجایی در جهانی هستیم که صف آرایی موافق و مخالف تزریق واکسنند.

هدر مورفی برای نیویورک تایمز مینویسد: « این آخرین نماد وضعیت است. آن را بطور ناگهانی برای مردم نمایان سازید که پس از واکسیناسیون می توانید به کنسرت ها، میاد ین ورزشی یا به رستورانهایی که ممنوع هستند دسترسی پیدا کنید. روزی حتی ممکن است به شما کمک کند بدون نیاز به قرنطینه از یک مرز عبور کنید. کارت جدید پلاتینی در عصر کووید گواهی واکسن می باشد.»

این همان چیزی است که پروفسور ام آی تی، رامش راسکار به عنوان « ارز جدید برای سلامتی » منسوب می کند، که با توجه به نقش بالقوه سودآوری که شرکتهای عظیم (بویژه شرکتهای عظیم دارو سازی و تکنولوژی) در تأسیس این بازار دارند، همه را وادار به پرداخت و بازی در آن خواهند کرد. صنعت مسافربری هوائی روی جواز مسافرت کار کرده است. شرکت آی بی ام در حال ایجاد مجوز سلامتی دیجیتالی است. و دولت ایالات متحده بسیار خوشحال است که اجازه می دهد این بخش از شرکتها پیشگام شوند.

نظارت جهانی

با نظارت آژانس امنیت ملی (1 )، که نشان داده است برای مراقبت از محدودیت های قانون اساسی یا حریم خصوصی اهمیت نمی دهد، دولت پنهان نظارت کننده بر موجودیت و زندگی ما تسلط یافته است.

با این حال دولت به تنهایی فعالیت نمی کند، چرا که نمی تواند، به یک همدست احتیاج دارد.

بنابراین، نیازهای امنیتی فزاینده پیچیده دولت سرمایه داری عظیم آمریکا، به ویژه در زمینه های دفاعی، نظارتی و مدیریت اطلاعاتی، در بخش شرکتهای غول پیکر برآورده شده است، که خود را یک متحد قدرتمند نشان می دهد.

به عنوان مثال، شرکت غول پیکر ای تی اند تی (2 ) را در نظر بگیرید. این شرکت از طریق شبکه مخابراتی بسیار گسترده خود که در سراسر جهان عبور می کند و فعال است، زیر ساختهای پیچیده مورد نیاز برنامه های نظارت توده های سراسری مردم را به دولت امپریالیستی ایالات متحده ارائه می دهد. با توجه به ره گیری (3 ) (آژانس های اطلاعاتی مجموعه ای از تماس های تلفنی را رهگیری کردند):

« آژانس امنیت ملی آمریکا ای تی اند تی را یکی از معتمد ترین شرکای خود به حساب می آورد و ” تمایل شدید این شرکت برای کمک ” را ستوده است. این یک همکاری با قدمت چندین دهه است. با این حال، آنطور که باید شناخته نشده است چون دامنه این فعالیتها تنها به مشتریان ای تی اند تی محدود نمی شود. طبق اسناد آژانس امنیت ملی، این ارزشی را که آژانس امنیت ملی برای ای تی اند تی قائل است، نه فقط به این دلیل که اطلاعات سراسری کشور را در اختیار مقامات قرار می دهد بلکه هم چنین به دلیل روابط منحصر به فردی که با سایر ارائه دهندگان تلفن و اینترنت را حفظ می کند. آژانس امنیت ملی از این روابط برای اهداف نظارتی بهره می برد، زیر ساختهای عظیم ای تی اند تی را کنترل می کند و از آن به عنوان بستری برای استفاده محرمانه از ارتباطات پردازش شده توسط سایر شرکتها استفاده می کند.»

اکنون آنچه دولت ایالات متحده از طریق ای تی اند تی در مقیاس جهانی انجام می دهد، بگذارید زیر ذره بین و شما « ۱۴ برنامه چشم دار » را دارید که به عنوان علائم جاسوسی نیز نامیده می شود. این آژانس جاسوسی گلو بالی متشکل از اعضایی از سراسر جهان است (ایالات متحده، انگلستان، استرالیا، کانادا، نیوزیلند، دانمارک، فرانسه، هلند، نروژ، آلمان، بلژیک، ایتالیا، سوئد، اسپانیا، اسرائیل، سنگاپور، کره جنوبی، ژاپن، هند و تمام سرزمین های برون مرزی انگلیس).

حس ترحم یک ملت: هزینه های جنگ، ایالات متحده را به لبه پرتگاه ورشکستگی رسانده است اگر چه صحبت از اتحاد های جهانی می شود، نظارت تنها بخش کوچکی از این فاجعه می باشد.

سودجویی از طریق ایجاد جنگها سراسری در جهان

این جنگ ها به یک سرمایه گذاری عظیم پول ساز تبدیل شده است و امپریالیسم آمریکا با امپراطوری گسترده نظامی و روابط نامتعارف خود با تعدادی از پیمان کاران دفاعی بین المللی، یکی از بزرگترین خریداران و فروشندگان تسلیحات می باشد.

مجتمع نظامی -صنعتی پیچیده امپریالیسم آمریکا امپراطوری بی نظیری در تاریخ را در وسعت و گستردگی خود بنا نهاده است، این امپراطوری اختصاص یافته به انجام جنگهای دائمی در سراسر کره زمین. به عنوان مثال، در حین ایجاد یک دولت نظارت امنیتی در ایالات متحده، مجتمع نظامی-صنعتی پیچیده با داشتن نیروهای نظامی مستقر در ۱۷۷ کشور (بیش از ۷۰ در صد کشورهای جهان) یک امپراطوری عظیمی را در سراسر جهان تداوم بخشیده است.

اگر چه دولت فدرال در هزینه های دفاعی خود آنقدر مبهم است که بدست آوردن آمار دقیق دشوار است، اما میدانیم که از سال ۲۰۰۱، امپریالیسم آمریکا بیش از یک تریلیون و ۸۰۰ میلیارد دلار در تجاوز به افغانستان و عراق هزینه کرده است، نا گفته نماند که شرکتهای غول پیکر آمریکائی و اروپائی این دو کشور را تا توانستند از منابع طبیعی آنها غارت کرده اند. این شامل تجاوزات و تمرین های نظامی در سراسر کره زمین نیست که پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۳ مجموع هزینه ها به بالا ترین سطح یعنی ۱۲ تریلیون دلار افزایش یابد. به طرز باور نکردنی، اگر چه ایالات متحده تنها ٪۵ جمعیت جهان را تشکیلی می دهد، تقریبا ٪۵۰ هزینه های نظامی جهان را بخود اختصاص داده است و بیشتر از ۱۹ کشور بزرگترین مخارج بعدی در ارتش هزینه می کند. در واقع پنتاگون بیشتر از تمام ۵۰ ایالت برای آموزش، بهداشت/درمان، رفاه و امنیت صرف جنگ می کند. دلیل خوبی وجود دارد که “فساد”، “ناکارآمدی”، “باد کرده” از جمله کلماتی ست که معمولا برای دولت بخصوص وزارت دفاع و پیمان کاران آن اعمال می شود. افزایش قیمت ها بزور یک شکل فساد پذیرفته شده در امپراطوری نظامی آمریکا تبدیل شده است.

متاسفانه این تنها اقتصاد ایالات متحده نیست که به این روز افتاده است.

سرزمین آمریکائی که توسط یک بخش دفاعی حریص رانده میشود، تبدیل شده است به یک میدان جنگ با پلیس و سلاح های نظامی که برای منطق جنگی مناسب ترند. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با ادامه راه پیشینیان خود، به گسترش امپراطوری نظامی آمریکا در خارج و داخل کشور ادامه داد تا تلاش کند منافع قدرتمند پولی (نظامی، شرکتی، امنیتی) که دولت پنهان را اداره می کند و دولت را در چنگال خود نکه دارد، ارائه دهد.

پلیس جهانی   

نگاهی به تصاویر نیروهای پلیس بین المللی و شما به سختی می توانید بین پلیس آمریکائی و پلیس های کشورهای دیگر تمایز قائل شید. دلیلی وجود دارد چون همه آنها شبیه یکدیگر هستند یعنی در لباسهای نظامی و مسلحانه ارتش حاضر و آماده هستند.

یک دلیل وجود دارد که چرا آنها به یک شکل عمل می کنند و با یک زبان مشترک زور صحبت می کنند: آنها به یک پلیسی جهانی تعلق دارند.

به عنوان مثال، اسرائیل – یکی از نزدیکترین متحد ین بین المللی آمریکا و یکی از دریافت کنند گان سالانه بیش از ۳ میلیارد دلار کمک نظامی خارجی امپریالیسم آمریکا – در صف اول برنامه تبادل نظر کمی تبلیغ شده با هدف آموزش نیروی پلیس آمریکا برای عمل به عنوان نیروی اشغالگر در محیط اجتماعی خود بوده است.

همانطور که آژانس های اطلاعاتی رد گیری را خلاصه میکنند، پلیس آمریکا « اساسا از این آژانس ها بجای قانون مدنی قانون نظامی را اجرا می کنند و از آنها درس میگیرند.»

این ایده پلیس جهانی با برنامه شبکه شهرهای بزرگی مثل نیویورک تقویت می شود که به آموزش آژانس های محلی در سراسر آمریکا در زمینه شناسایی، مبارزه و جلوگیری از افراط گرایی و هم چنین مقابله با عدم تحمل در جوامع آنها با استفاده از تمام منابع موجود می پردازد. شهر های موجود در این شبکه جهانی شامل شهرهای نیویورک، آتلانتا، دنور، مینیا پولیس، پاریس، لندن، مونتریال و اسلو است.

هدف جلوگیری از افراط گرایی خشونت آمیز با هدف قرار دادن منبع آن است: نژاد پرستی (چیزی که مقامات به آن دامن میزنند)، تعصب، نفرت، عدم تحمل و غیره. به عبارت دیگر پلیس که به عنوان تعمیم سازمان ملل عمل می کند – افرادی را که به نمایش میگذارند، ابراز می کنند یا درگیر هر کاری می شوند که به عنوان افراطی تلقی می شوند، آنها را شناسایی، نظارت و بعد از حرکت آنها جلوگیری می شود.

البته نگرانی مقامات در مورد برنامه ضد افراط گرایی دولت این است که، در بسیاری از موارد، برای ارائه در غیر اینصورت اقدامات غیر خشونت آمیز قانونی، به عنوان بالقوه افراطی، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بخاطر بسپارید که سازمانهای دولتی درگیر کننده « افراط گرایان » آمریکائی اهداف خود را – برای شناسائی و جلو گیری از افراط گرایان بالقوه – در هم آهنگی با مراکز ترکیب و امتزاج (که ۷۸ مرکز آنها در سراسر کشور با شرکتهای بخش خصوصی و جهانی وجود دارد)، آژانس های جمع آوری اطلاعات، دانشمندان علوم رفتاری و سلوک، شرکتهای عظیم، رسانه های اجتماعی، سازمان دهندگان جامعه و با تکیه بر فناوری پیشرفته برای نظارت هر چه دقیق تر، شناسائی چهره، اقدامات پیش بینی کننده از جانب پلیس، بیومتریک و اپی ژنتیک رفتاری (که در آن تجربه های زندگی ساختار ژنتیکی فرد را تغییر می دهد).

این در مقیاس ایدئولوژیکی پیش از جرم است، و مدت ها است که ادامه دارد.

آیا اکنون با دریافت چنین آگاهی ها باید بتوانید تصویر کلی از اوضاع داشته باشید.

تقریبا در هر شرایطی، خواه جنگ علیه مواد مخدر، یا فروش اسلحه، یا تنظیم مقررات مهاجرت، یا ایجاد و سازماندهی زندانها، یا پیشرفت تکنولوژی، یا مبارزه با بیماریهای پاندمیک (همه گیر)، اگر سودی از آن حاصل شود و قدرت حاکمیت متراکم شود شما حتی میتوانید شرط بندی کنید که دولت و شرکای جهانی آن هم اکنون معامله ای انجام داده اند و در عوض مردم آمریکا در این معامله باخته اند.

مدت طولانی است که ما آزادی های خود را یکی پس از دیگری از دست داده ایم – به نام امنیت ملی و صلح جهانی به ما تحمیل شده است، که با استفاده از حکومت نظامی پنهان شده تحت عنوان قانون و نظم، حفظ می شود، و توسط یک ارتش دائمی از پلیس نظامی و نخبگان سیاسی مصمم هستند قدرت خود را بهر قیمتی که شده حفظ کنند – اینکه دقیقا مشخص کنیم چه زمانی همه چیز در سراشیبی قرار خواهد گرفت دشوار است، اما مطمئنا اکنون در آن مسیر افولی قرار داریم و همه چیز سریع رو به افول پیش می رود.

آمریکائی ها مگر خواب « دولت مردمی، توسط مردم، برای مردم » را ببیند چون همه چیز نابود شده است.

در عوض بجای آزادیهای قبلی، دولت پنهان قرار گرفته است – یک بوروکراسی جهانی از شرکتهای غول پیکر، نظامی شده و سنگر بندی شده و ریشه دار – که کاملا عملیاتی و مؤثر است و کشور را اداره می کند.

با توجه به خط سیر و گسترش چشمگیر، جهانی سازی و ادغام قدرتهای دولتی و شرکتی، ما در ۲۰ سال آینده قادر به باز شناختن این کشور نخواهیم بود.

کمتر از یک نسل طول کشیده است تا آزادیهای ما کاملا از بین برود و ساختار دولت پنهان جهانی بر پا شود، گسترش یابد و ریشه دار شود.

این سخنان را علامت گذاری کنید: این دولت ایالات متحده، ما را از زنجیر های دولت پنهان جهانی نجات نخواهد داد.

اکنون کسانی هستند که به شما خواهند گفت که هرگونه اشاره به یک دولت نظم نوین جهانی – نخبگان قدرت که برای حاکمیت جهان توطئه می کنند – چیزی جز چرندیاتی از تئوری توطئه نمی باشد. ما نباید از آن افراد شکّاک و پیرو فلسفه بد بینی باشیم.

باید از صمیم قلب اعتقاد داشت که به صاحبان قدرت در این جامعه سرمایه داری باید همیشه بی اعتماد بود، در اولین تجاوز به آزادیهای فردی هشدار داد، دیگران را از ماهیت ارتجاعی آنها آگاه کرد و تجاوزات نخبگان جانور در قدرت به حریم اقتصادی، اجتماعی و آزادی مردم را افشا و طرد کرد.

باید قبول کرد که قدرت مطلق این جانوران در قدرت چیزی جز فساد و تباهی آید مردم نمی کند.

با مطالعه تاریخ دقیق این کشور – و تاریخ جهان – به این درک خواهیم رسید که دولتها (دولت ایالات متحد از این قائده مستثنی نیست)، به غیر از دولتهای راستین سوسیالیستی، بعضی اوقات که ادعا می کنند علیه شیادی مبارزه می کنند، صحت ندارد، چه این مبارزه علیه تروریسم، شکنجه، مواد مخدر، قاچاق، قاچاق رابطه جنسی، قتل، خشونت، سرقت، پورنوگرافی، آزمایشات علمی یا سایر ابزارهای شیطانی برای تحمیل درد، رنج و بندگی به بشریت باشد.

و ما آنقدر در زندگی تجربه کرده ایم که میتوانیم بسیاری از به اصطلاح تئوریهای توطئه را به یک واقعیت سرد و تلخ تبدیل کنیم.

باید به خاطر داشته باشیم که مردم عادی معمولا مفهوم یک دولت پنهان را تمسخر می کنند. آنها در گذشته تردید داشتند که فاشیسم هرگز ممکن نیست که در آمریکا مسلط شود و به هر پیشنهادی پوست خند میزنند که ایالات متحده شروع به شباهت به آلمان نازی در سالهای منتهی به قدرت گرفتن هیتلر کرده است.

National Security Agency

 AT&T

 Intercept

Share: