بدنبال اعتراض روز گذشته بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی، آنها روز ۱۷ خردادماه نیز در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. اعتراض اصلی بازنشستـگان و مستمری بگیران به تصویب لایحه‌ای از طرف هیأت وزیران است. در لایحه تصویب شده، میزان افزایش حقوق بازنشستـگان ۱۰ درصد تعیین شده که بازنشستـگان آن را غیرقانونی می‌دانند.

لازم به یادآوری است که شورای عالی کار، در اسفندماه سال ۱۴۰۰، میزان افزایش حقوق بازنشستگان را ۳۸ درصد تعیین کرده است. اما اعضای دولت رئیسی بدون اعتنا به مصوبه شورای عالی کار، برای بازنشستـگان میزان ۱۰ درصد افزایش حقوق را تصویب کرده است.

تجمع اعتراضی بازنشستگان لرستان

در درود، بازنشستـگـان و مستمری بگیران با حضور در برابر ساختمان سازمان تأمین اجتماعی لرستان، به مصوبه دولت اعتراض کردند. بازنشستـگـان شعار می‌دادند: «وزیر بی‌لیاقت استعفاء استعفاء».

تجمع اعتراضی بازنشستگـان اهواز

بازنشستـگـان اهواز در شرایطی که گرمای هوا به بالای ۵۰ درجه رسیده است در خیابان و یکی از میادین این شهر دست به راهپیمایی زدند. آنها با حرکت خیابانی خود به سمت استانداری اهواز رفته و در آن مکان تجمع کردند. بازنشستگـان اهوازی خواهان رسیدگی هرچه سریعتر مسئولین به مطالبات‌شان می‌باشند.

تجمع اعتراضی بازنشستگـان ایلام

بازنشستـگـان ایلام با حضور در برابر داره کل تأمین اجتماعی ایلام حرکت اعتراضی خود را شکل دادند. آنها با پهن کردن سفره خالی به طور سمبلیک خطاب به مسئولان مربوطه بی‌لیاقتی و بی‌کفایتی آنها را نشان دادند. بازنشستگـان ایلامی خواستار رسیدگی هرچه سریعتر مسئولان مربوطه به خواسته‌ها و مطالبات‌شان بودند.

تجمع اعتراضی بازنشستگـان مشهد

در مشهد نیز بازنشستـگان با تجمع در برابر کانون بازنشستگان این شهر به تصمیم گرفته شده از طرف دولت اعتراض کردند. بازنشستـگان معترض شعار میدادند: «تورم ۱۰۰ درصد، حق ما ۱۰ درصد».

تجمع اعتراضی بازنشستگـان در خرم آباد

بازنشستگان خرم‌آباد نیز با حضور در مقابل ساختمان تأمین اجتماعی حرکت اعتراضی خود را شکل دادند. آنها شعار می‌دادند: « عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، بازنشسته مظلوم، صاحب عزاست امروز».

تجمع اعتراضی بازنشستگـان قزوین

بازنشستـگان قزوین نیز با حضوری پرشور در برابر اداره تأمین اجتماعی این شهر به مصوبه دولت در مورد میزان افزایش حقوق بازنشستـگان اعتراض کردند. آنها شعار می‌دادند: «دولت انقلابی، دروغ میگه حسابی».

تجمع اعتراضی بازنشستگـان تهران

طبق آخرین خبرها و تصاویر بدست آمده از شهر تهران، تجمع بازنشستـگان تهران نیز در حال شکل‌گیری است. این تجمعات اعتراضی در سایر شهرها نیز برگزار می‌شود که با دریافت عکس و کلیپ‌های آن خبر تکمیل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.