دومین روز اعتصاب کارگران شرکت کیسون کوه مبارک جاسک

روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ماه ۹۹، دومین روز اعتصاب کارگران شرکت کیسون کوه‌مبارک جاسک که مسئولیت ساخت مخازن نفت را دارند، در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مزایا برگزار شد.

به گفته منابع کارگری در شرکت کیسون کوه‌مبارک جاسک، کارگران این شرکت که کار ساخت مخازن ذخیره‌سازی نفت را برعهده دارند، به دلیل پرداخت نشدن حقوق و مزایای ۳ ماه و عیدی خود، برای دومین روز دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

کارگران که از روز سه‌شنبه ۱۹ اسفند ماه ۹۹، دست به اعتصاب زدند، خواستار واریز شدن حقوق عقب‌افتاده خود از طرف کارفرما هستند.

یکی از کارگران معترض شرکت کیسون در کوه‌مبارک جاسک می‌گوید: «مشخص نبودن مبالغ قراردادها طبق قانون کار و موضوع مرخصی کارگران، از جمله ابهامات ما است که این شرکت حاضر نیست یک نسخه از قرارداد را در اختیار ما قرار دهد.

وی در ادامه افزود: «کارگرانی که اعتصاب کرده‌اند خواستار پرداخت دستمزد عقب‌افتاده و دیگر مطالبات خود هستند، اما مسئولین این شرکت آنها را تهدید به اخراج کرده‌اند.»

به گفته این منبع کارگری، گروهی از کارگران بومی این شرکت طی ماه‌های گذشته توسط مسئولین شرکت کیسون کوه‌مبارک جاسک، از کار اخراج شده‌اند.

لازم به یادآوری است که پیش از این در تاریخ ۸ دی ماه ۹۹، کارگران شرکت کیسون در کوه‌مبارک شهرستان جاسک واقع در استان هرمزگان، نسبت به ۷ ماه حقوق عقب‌افتاده خود و شرایط و محیط کار نامناسب، دست به اعتصاب زدند.

کارگران بارها نسبت به چنین وضعیتی اعتراض کرده و صدای خود را به گوش مسئولین شرکت رسانده‌‌اند، اما متاسفانه اعتراض آنها بی‌پاسخ مانده است.

در پی اعتراضات سراسری کارگران پالایشگاه‌ها، پتروشیمی و نیروگاه‌های برق که در مرداد ماه ۹۹ صورت گرفت، کارگران بایستی براساس شروط مشخص شده از جانب کمپین پروژه‌ اعتراضات سراسری، حقوق و مزایای خود را بدون تاخیر دریافت می‌کردند.

اما یکی از این شرکت‌ها که تاکنون به وعده‌های خود عمل نکرده، شرکت کیسون است که هربار کارگران برای دریافت دستمزد خود بایستی دست به اعتصاب و اعتراض بزنند تا بتوانند به حق و حقوق خود برسند.

Share: