دومین روز اعتصاب کارگران نی‌بر هفت ‌تپه

روزهای یکشنبه و دوشنبه ۷ و ۸ اردیبهشت ماه، کارگران نی‌بر نیشکر هفت ‌تپه، در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدها، دست از کار کشیدند و در مقابل دفتر مدیریت شرکت اعتصاب و تجمع کردند.

اعتصاب کارگران نی‌بر نیشکر هفت‌ تپه در دومین روز با حضور بیش از ۵۰۰ تن از کارگران در مقابل دفتر مدیریت شرکت شکل گرفت. کارگران در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزد‌هایشان، دست از کار کشیده و به این تجمع مبادرت کردند.

به دنبال اعتصاب کارگران، مدیریت شرکت هم چون گذشته، قول پرداخت دستمزد به کارگران را داد؛ اما تا ساعت دریافت خبر، دستمزد کارگران پرداخت نشده بود.

تعداد کارگران نی‌بر هفت‌تپه بیش از ۲۵۰۰ نفر می‌باشد که به صورت فصلی و پیمانکاری مشغول به کار هستند. این کارگران از مزایای سختی کار، بیمه عمر و حق ایاب و ذهاب محروم می‌باشند.

لازم به یادآوری که پیش از این در اول اسفند ماه سال گذشته، کارگران نی‌بر مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، در اعتراض به ادامه بلاتکلیفی شغلی و معیشتی خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

در این تجمع نیز کارگران معترض گفته بودند: «کارفرمای شرکت چندین بار وعده رسیدگی به مشکلات کارگران را داده، اما تاکنون به هیچ کدام از وعده‌های خود عمل نکرده است.»

Share: