دومین روز تجمع اعتراضی کارگران بخش آفات نیشکر هفت تپه در اعتراض به کاهش زمان قراردادها

روز یکشنبه ۸ فروردین ماه ۱۴۰۰، دومین روز تجمع اعتراضی کارگران بخش آفات نیشکر هفت تپه در اعتراض به کاهش زمان قراردادها و اخراج تعدادی از کارگران برگزار شد.

برای دومین روز متوالی کارگران بخش دفع آفات شرکت نیشکر هفت‌تپه در محوطه شرکت، در برابر دفتر حراست دست به تجمع اعتراضی زدند.

اعتراض کارگران به کاهش زمان قراردادها از یک سال به ۶ ماه و از ۶ ماه به ۳ ماه و همچنین عدم انعقاد قرارداد جدید و اخراج تعدادی از کارگران است.

در این تجمع اعتراضی، کارگران بخش حراست نیز در دفاع از اعتراض کارگران بخش دفع آفات به جمع آنها پیوستند.

امجد، رئیس اداره حراست شرکت نیشکر هفت‌تپه نسبت به تجمع اعتراضی کارگران واکنش نشان داده و ضمن اخطار جهت پایان دادن به تجمع اعتراضی، اعلام کرد که این اعتصاب باید سریعا پایان یابد.

وی در اخطار خود افزود: «در صورتی که اعتراض و اعتصاب کارگران ادامه پیدا کند، وی با کمک نیروهای انتظامی و یگان ویژه به این اعتصاب پایان خواهد داد؛ اما کارگران به این تهدیدات اعتنایی نکرده و به حرکت اعتراضی خود ادامه دادند.»

 همچنان که پیش از این نیز گزارش کردیم در تجمع روز شنبه ۷ فروردین ماه ۹۹، در تجمع اعتراضی کارگران بخش آفات، کارگران بخش دیگری از شرکت نیز به آنها پیوستند و آنها ابتدا در برابر شرکت تجمع داشتند و بعد به تجمع اعتراضی خود را در محل سنگر ادامه دادند.

در تجمع اعتراضی روز شنبه تعدادی از کارگران خواسته‌های خود را عنوان کرده که از جمله مطالبات‌شان، سهمیه لباس و سهمیه شکر می‌باشد و همچنین به اخراج ۸ نفر از همکاران خود معترض هستند.

کارگران معترض نیشکر هفت‌تپه اولتیماتوم دادند که اگر کارگران اخراجی به کار خود باز نگردند و پرونده‌سازی علیه کارگران ادامه پیدا کند اعتصابات خود را ادامه خواهند داد.

در این تجمع اعتراضی نمایندگان کارگران نیشکر هفت‌تپه از جمله مهندس ابراهیم عباسی‌منجزی و یوسف بهمنی برای کارگران معترض سخنرانی کرده و از خواسته‌های به حق کارگران دفاع نمودند.

کارگران نیشکر هفت‌تپه با اتکاء به تصمیم‌گیری شورایی متحدانه ایستاده‌اند و پیگیر مطالبات خود هستند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *