دومین روز تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه در برابر دفتر مدیریت

روز چهارشنبه ۱۲ خردادماه ۱۴۰۰، دومین روز تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه در برابر ساختمان مدیریت شرکت برگزار شد.

کارگران که اساسا از بخش کشاورزی هفت تپه می‌باشند، نسبت به ممنوعیت استفاده از آب معترض هستند. آنها از روز قبل (سه‌شنبه) در واکنش به وضعیت بی‌آبی مزارع زیر کشت دست به تجمع زده‌اند.

کارگران حاضر در این تجمع اعتراضی می‌گویند: «روز قبل (سه‌شنبه ۱۱ خرداد) در برابر ساختمان مدیریت مجتمع تجمع کردیم. اما به جز وعده پیگیری، هیچ پاسخ قاطعی از سوی مسئولان شنیده نشد.»

این کارگران افزودند: «ما ناچار هستیم برای احقاق حقوق از دست‌ رفته‌مان به تجمع اعتراضی خود ادامه دهیم. بر همین اساس امروز نیز در برابر ساختمان اداری مقابل دفتر مدیریت تجمع کردیم.»

کارگران تاکید کردند: «دلیل اعتراض ما کارگران بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت تپه بحران بی‌آبی است. ما به ممنوعیت‌های اعلام شده برای کشت و استفاده از آب برای مزارع معترض هستیم.»

کارگران در ادامه گفتند: «کارگران به این دلیل پیگیر مطالبات خود هستند که نگران تامین معیشت خانواده‌هایشان می‌باشند. ما از مدیریت کارخانه و مسئولان شهرستانی و استانی انتظار داریم که به نگرانی‌های کارگران نیشکر هفت تپه احترام بگذارند.»

کارگران به بیان مشکلات خود پرداخته و می‌گویند:

«هر یک از ما کارگران دست‌کم دارای ۳ سر عائله هستیم. تامین مخارج زندگی بسیار برای ما سخت شده است. در صورتی که مشکل بی‌آبی مزارع کشت هفت تپه حل نشود، زحمات یک ساله کارگران از بین می‌رود. همچنین امنیت شغلی و حقوقی کارگران شاغل در مزارع، مانند کارگران آبرسان و میرآب با خشک شدن مزارع سرسبز به خطر خواهد افتاد.»

کارگران در خاتمه تصریح کردند: «در این شرایط با چشمان خود شاهد از بین رفتن زحمات یک ساله‌مان هستیم. در نتیجه نمی‌توان از ما این انتظار را داشته باشند که نسبت به وضعیت بوجود آمده بی‌تفاوت باشیم.»

Share: