کارگران کشت و صنعت کارون شوشتر در دومین روز اعتراض خود در برابر فرمانداری شوشتر تجمع کردند. خواسته کارگران همسان‌سازی حقوق و تبدیل وضعیت از حالت قراردادی موقت به رسمی است. این کارگران با وجود بیش از چندین سال کار در نگرانی از اخراج و بیکاری روزگار می‌گذرانند. شرکت نیشکر کارون شوشتر از استخدام کارگران به‌منظور پرداخت حداقل دستمزد به کارگران خودداری ‌می‌کند.

روز دوشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، کارگران کشت و صنعت کارون شوشتر در دومین روز اعتراض در برابر فرمانداری تجمع کردند.

بیش از ۴۵۰ نفر از کارگران از روز گذشته در محوطه  این شرکت و سپس در برابر فرمانداری شوشتر دست به اعتراض زده بودند.

از جمله خواسته‌های اصلی کارگران تبدیل وضعیت از قرارداد موقت به استخدام و همچنین همسان‌سازی حقوق با کارگران رسمی است.

با وجود دو روز اعتراض، اما هیچ‌یک از مسئولان و مقام‌های فرمانداری حاضر به حضور در جمع کارگران و پاسخگویی به آنها نشده‌اند.

یکی از کارگران کشت و صنعت کارون شوشتر می‌گوید: «طی این سالیان ما کارگران بیش از ده‌ها بار تجمع و اعتصاب کرده‌ایم؛ اما بدون هیچ دستاوردی همچنان در وضعیت نامشخص شغلی سرگردان مانده‌ایم. آنها می‌گویند با کوچکتری اعتراضی تیغ اخراج و فشارهای کارفرمایان و پیمانکاران بالای سرمان است.»

کارگران می‌گویند در وضعیت معیشتی بسیار  سختی به سر می‌‌بریم اما تاکنون هیچ مسئولي به مشكلات ما در اين شرايط سخت تورمی و گرانی اهميت نمي‌دهد.

این کارگران طی سال گذشته چندین بار دست به تجمع زدند.

کارگر دیگری می‌گوید: «چندین سال است دنبال تبدیل وضعیت شغلی خود و اجرای درست طرح طبقه‌بندی مشاغل همانند کارگران رسمی شرکت هستیم که تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.»

شرکت کشت و صنعت کارون که در سال ۱۳۵۲ تاسیس شده، دارای ۲۵ هزار هکتار مزرعه نیشکر است. این شرکت در شمال خوزستان در مجاورت شهرستان‌های شوشتر، گتوند و دزفول قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.