دومین روز پیاپی اعتصاب کارگران پتروشیمی فناوران ماهشهر

کارگران پتروشیمی فناوران در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر از صبح روز یکشنبه ۱۱ آبان ماه ۹۹، برای دومین روز پیاپی در اعتراض به پایین بودن سطح دستمزد و تبعیض در مزایای شغلی، دست از کار کشیده و به اعتصاب خود ادامه دادند.

در حالی که کارگران واحدهای تعمیراتی پتروشیمی فناوران ماهشهر برای دومین روز در مقابل کارگاه مرکزی این شرکت تجمع کرده و در اعتصاب به سر می‌برند، روز گذشته (شنبه) روابط عمومی پتروشیمی فناوران، اخبار منتشر شده در رابطه با اعتراض و اعـتصاب کارگران را تکذیب کرده بود.

یکی از کارگران معترض، ضمن ابراز تاسف از آن چه دروغگویی مسئولین این شرکت خوانده است، می‌گوید: «مدیر روابط عمومی پتروشیمی فناوران، از جمله افرادی است که در حقوق و مزایای پرداختی در طبقه مرفهین قرار داشته و حتی ساکن ماهشهر نمی‌باشد.»

وی افزود: «شمار کارگران واحدهای تعمیراتی شرکت پتروشیمی فناوران، بیش از ۱۸۰ نفر است و اعتراضاتی که تاکنون داشته‌ایم بی‌نتیجه مانده است.»

این منبع کارگری اضافه می‌کند: «شمار کارگران واحدهای تعمیراتی‌ شرکت بیش از ۱۸۰ نفر است و اعتراضات تاکنون بی نتیجه مانده است.»

لازم به یادآوری است که روز شنبه ۱۰ آبان ماه ۹۹، کارگران واحدهای تعمیراتی شرکت پتروشیمی فناوران، در اعتراض به پایین بودن میزان حقوق و نابرابری در مزایا اعـتصاب خود را شروع کرده‌اند.

در پتروشیمی فناوران بیش از ۸۰۰ کارگر با عناوین قراردادی مختلف مشغول به کار هستند و در ارائه خدمات و مزایای آنها تفاوت‌های بسیاری وجود دارد.

شرکت پتروشیمی فناوران از جمله شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ تاپیکو وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) و از بزرگترین تولیدکنندگان متانول کشور است.

Share: