دو تن دیگر از کشته شدگان اعتراضات آبان به خاک سپرده شدند

پیکر نوید بهبودی یکی از معترضان کشته شده در جریان اعتراضات سراسری در قلعه حسن خان تهران روز چهارشنبه ۲۹ آبان پس از تحویل به خانواده در قبرستان مَهویزان در شهرستان صومعه سرا به خاک سپرده شد. پیکر میثم احمدی یکی دیگر از معترضان که در کرج کشته شده بود نیز روز سه‌شنبه ۵ آذرماه در کرج به خاک سپرده شد. از روز جمعه ۲۴ آبان ماه در واکنش به افزایش قیمت بنزین، تجمعات اعتراضی در بسیاری از نقاط کشور برگزار شد. به گفته قاسم میرزایی نیکو، نماینده دماوند در مجلس، این اعتراضات در بیش از ۵۰۰ نقطه کشور رخ داده و بیش از ۱۳۰ نفر طی آن کشته شده‌اند.

هرانا: پیکر دو تن دیگر از معترضان کشته شده در جریان اعتراضات سراسری در شهرهای کرج و قلعه حسن خان (شهر قدس تهران) به خاک سپرده شد.

هویت این شهروندان “نوید بهبودی و میثم احمدی” توسط هرانا احراز شده است.

نوید بهبودی روز یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ در جریان اعتراضات سراسری در قلعه حسن خان تهران در اثر اصابت گلوله به قتل رسید.

pastedGraphic.png

aپیکر آقای بهبودی پس از تحویل به خانواده به به روستای مَهویزان، در حوالی شهر گوراب زرمیخ از توابع شهرستان صومعه‌سرا منتقل شد و روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه ۹۸ در قبرستان این روستا به خاک سپرده شد.

نوید بهبودی، ۲۳ ساله. مجرد، اصالتاً اهل گیلان و ساکن قلعه حسن خان (شهر قدس تهران) بوده است. وی به عنوان مدلینگ مشغول به کار بوده است.

مَهویزان روستایی در شمال غربی استان گیلان ایران است. این روستا در حوالی شهر گوراب زرمیخ از توابع شهرستان صومعه‌سرا گیلان قرار دارد.

میثم احمدی، نیز روز سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۸ در جریان اعتراضات سراسری در منظریه کرج در اثر اصابت گلوله به روده‌هایش زخمی و به بیمارستان منتقل شد. آقای احمدی پس از شش روز در تاریخ ۳ آذرماه در بیمارستان جان خود را از دست داد.

پیکر میثم احمدی دو روز پس از آن به خانواده‌اش تحویل داده شد و روز سه‌شنبه ۵ آذرماه ۱۳۹۸ در قطعه ۲۶ قبرستان بهشت سکینه کرج به خاک سپرده شد.

میثم احمدی، فرزند منصور، متولد ٢٨ آبان ۱۳۷۱، تعمیرکار خودرو بوده است.

pastedGraphic_1.png

تصویری از محل خاکسپاری میثم احمدی

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “نامزد میثم با گریه می‌گفت وقتی میثم رفت هنوز زیر ناخن‌هایش روغن ماشین بود؛ آرزوهای زیادی داشت؛ داشتیم ازدواج می‌کردیم که رفت. قرار بود دو هفته بعد جشن عروسی بگیریم که رفت…”.

از روز جمعه ۲۴ آبان ماه در واکنش به افزایش قیمت بنزین، تجمعات اعتراضی در بسیاری از نقاط کشور برگزار شد. به گفته قاسم میرزایی نیکو، نماینده دماوند در مجلس، این اعتراضات در بیش از ۵۰۰ نقطه کشور رخ داده و بیش از ۱۳۰ نفر طی آن کشته شده‌اند.

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

هرانا در رابطه با این اعتراضات گزارش جمع بندی اولیه منتشر کرده است که می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

Share: