کارگران شرکت تولی پرس در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ ماهه دستمزد تجمع کردند. این تجمع اعتراضی روز سه‌شنبه ۱۱ مردادماه ۱۴۰۱ در برابر استانداری قزوین برگزار شد. کارگران خواهان رسیدگی مقامات دولتی استان به مشکلات معیشتی و وضعیت استخدامی خود شدند. کارگران شرکت تولی پرس نگران پرداخت نشدن معوقات و خطر بیکار شدن خود می‌باشند.

در ادامه تجمع اعتراضی کارگران شرکت تولی پرس در خیابان‌های قزوین دست به راهپیمایی زدند. آنها شعار می‌دادند: «عزا عزاست امروز روز عزاست امروز کارگر تولی‌پرس صاحب عزاست امروز»

کارگران تولی پرس نزدیک به ۶ ماه است، دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند. مدیران شرکت از ابتدای مرداد ماه با پرداخت بیمه بیکاری به جای دستمزد در نظر دارند، کارگران را از کار اخراج کنند.

این شرکت جزو مجموعه تولید دارو تاکستان قرار دارد. با توجه به تورم و گرانی قیمت‌ها، میزان خرید و فروش مواد شوینده تغیر کیفی نداشته، اما به دلیل مشکلات مدیریتی، این شرکت با مشکلاتی در تولید و فروش اجناس خود مواجه شده است.

اعتراض کارگران شرکت تولی پرس به پرداخت بیمه بیکاری

یک فعال کارگری در رابطه با علت اعتراض کارگران شرکت تولی پرس می‌گوید:

«علت اعتراض اخیر این است که صرف‌نظر از مشکلات قبلی، از ماه اخیر شرکت تصمیم گرفته تا به دلیل آنچه رکود تولید می‌نامد، به کارگران «بیمه بیکاری» به‌جای حقوق پرداخت کند و مراجعه کارگران به اداره کار شهر و اداره کل تعاون، کار و رفاه استان نیز بی‌نتیجه بوده است… اکنون در شرایط معیشتی فعلی مدت‌هاست کارگران این شرکت با مشکل بی‌حقوقی مواجه هستند و اکنون نیز به ‌آنها وعده حقوق ناچیز بیمه‌ بیکاری داده شده.»

دیرکرد در پرداخت دستمزد، و تهدید به اخراج در صورت اعتراض، استثمار دوچندان کارگران است. کارفرمایان از یک سو با پرداخت دستمزدهای اندک آنها را استثمار می‌کنند. از سوی دیگر با دیرکرد در پرداخت، ارزش دستمزد، کمتر می‌شود. به این صورت، دستمزدی پایین‌تر از آنچه قرار بوده به کارگران پرداخت می‌شود. دزدان حکومت با سرقت ثروت‌های عمومی فقر را در جامعه نهادینه کرده‌اند. کارگران اولین قربانیان این چپاول حکومتی هستند. آنها به خوبی می‌دانند، علت فقر کارگران و سایر اقشار مردم، دزدی‌های سران حکومت ولابی‌های تحت حمایت آنها می‌باشد.