راهپیمایی کارگران نیشکر هفت تپه در سطح شهر شوش

کارگران نیشکر هفت تپه امروز چهارشنبه ۱۸ تیرماه ۹۹، در بیست و چهارمین روز از اعتصاب خود، با راهپیمایی در سطح شهر شوش خواستار حمایت شهروندان و ساکنان منطقه شوش از این اعتراضات شدند. آنها می‌گویند که تا زمان رسیدگی به مطالباتشان به اعتراض خود ادامه خواهند داد.

کارگران معترض شرکت نیشکر هفت تپه می‌گویند که تاکنون به مطالبات‌شان که شامل پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی است، نرسیده‌اند.

کارگران نیشکر هفت‌ تپه روز بیست و چهارم اعتصاب خود را با راهپیمایی در خیابان‌های شهر شوش با سردادن شعار علیه استاندار خوزستان شریعتی ادامه دادند. آنها شعار می‌دادند «شریعتی حیا کن! خوزستان رو رها کن!» کارگران همچنین شعار می‌دادند: «کارگر هفت‌تپه‌ایم، گرسنه‌ایم گرسنه!»

لازم به ذکر است که به رغم گذشت ۲۴ روز از اعتصاب و اعتراض کـارگران نیشکر هفت ‌تپه در شهر شوش، مقامات ذی‌ربط همچنان خواسته‌های کارگران را بی‌پاسخ گذاشته‌اند.

کارگران مجتمع «نیشکر هفت‌تپه» در هفدهمین روز از اعتراض و اعتصاب خود در باره آن و خطراتی که جان و خانواده‌شان را تهدید می کند گفتند: «در حالی روزهای میانی تیر ماه را در دمای بالای ۵۰ درجه در مجتمع نیشکر هفت‌تپه پشت سر می‌گذاریم که جدا از مطالبات عقب‌افتاده، شیوع بیماری کرونا، جان کارگرانی را که برای وصول مطالبات‌شان مقابل ساختمان نهادهای مختلف تجمع می‌کنند به خطر انداخته است.»

اما با این حال کارگران بر استمرار اعتصاب و حرکات اعتراضی خود تا رسیدن به خواسته هایشان، بارها تاکید کرده‌اند.

Share: