راهپیمایی کارگران هفت تپه به سمت بازار در دهمین روز از اعتصاب

امروز، چهارشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۸ شمار زیادی از کارگران هفت‌ تپه با شرکت در تجمع اعتراضی و اعتصاب به سمت بازار هفت تپه، خارج از محدوده کارخانه راه‌پیمایی کردند. آنها در تجمع امروز خود همانند روزهای گذشته، بر مطالبات مشترک تمامی کارگران هفت تپه تاکید کردند.

به نوشته «کمپین دفاع از بازداشت‌شدگان هفت ‌تپه» قرار بر این شده که از روز شنبه تجمعات در شهر شوش و مقابل فرمانداری برگزار شود.

کـارگران هفت‌ تپه که از ۱۰ روز پیش در اعتصاب به سر می‌برند، در اعتراض به بی‌توجهی به خواست‌هایشان در بازار هفت‌تپه اقدام به برپایی تجمع اعتراضی کردند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه نیز گفته است که بیش از ۱۰۰۰ کارگر معترض در راهپیمایی امروز چهارشنبه ۲۲ آبان‌ماه با مطالباتی همچون «امنیت شغلی، بازگشت به کار همکاران اخراجی، و برچیده شدن بخش فاسد خصوصی» شرکت کردند.

کـارگران شرکت نیشکر هفت تپه از ابتدای اعتصاب در ۱۳ آبان خواستار پرداخت حقوق شهریور و مهر و مزایای معوقه، لغو خصوصی‌سازی و واگذاری شرکت به دولت با نظارت نمایندگان مستقل کارگران هفت‌تپه، بازگشت به کار کارگران اخراجی، و لغو احکام صادره و تعقیب قضایی علیه کارگران و حامیان آن‌ها هستند.

یکی از کـارگران در توضیح گسترده‌تر شدن اعتصاب کـارگران هفت تپه گفته است: «بعد از گذشت چندین روز اعتراض صنفی برای وصول مطالبات مزدی، وقتی با بی توجهی به پرداخت مطالباتمان روبرو شدیم، ناچار اعتراض‌ها را به خارج از شرکت در محوطه بازار هفت تپه انتقال دادیم تا شاید صدای‌مان به گوش مسئولان برسد.»

لازم به یادآوری است که در هفتمین روز تجمع کـارگران بخش کشاورزی شرکت نیشکر هفت تپه، ‌کارگران بخش صنعتی نیز به این اعتصاب پیوسته بودند.

کـارگران نیشکر هفت‌تپه از ابتدای مهر نیز با خواست خلع ید از مالک خصوصی، آزادی کارگران بازداشتی، بازگشت کارگران اخراجی به سر کار و مطالبات معوقه دست به اعتصاب زدند.

Share: