راهپیمایی کارگران کارخانه آذر‌آب در خیابان‌های اراک ـ یکشنبه ۱۰ آذر

امروز یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸، کارگران کارخانه آذرآب اراک، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و نامشخص بودن وضعیت کارخانه در خیابان‌های اراک دست به راهپیمایی اعتراضی زدند.

یاد‌آوری می‌شود که طی سال جاری کارگران کارخانه آذرآب اراک در اعتراض به پرداخت نشدند مطالبات و حقوق‌های پرداخت نشده و ازهمه مهمتر وضعیت نامشخص کارخانه بعد از طرح ضد کارگری خصوصی‌سازی کارخانه، چندین بار به اعتراض و تظاهرات پرداخته‌اند.

آخرین تجمع اعتراضی کارگران کارخانه آذرآب اراک در روز شنبه ۱۱ آبان‌ماه امسال در مقابل ساختمان مدیریت شرکت صورت گرفت. آنها در ادامه اعتراضات دامنه‌دارشان نسبت به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی دست به این تجمع زدند.

کارگران آذرآب از ۱۴ مهرماه دور جدید اعتراض و اعتصاب خود را آغاز کردند. این اعتراض‌ها روز دوشنبه ۱۵مهرماه در محوطه کارخانه از سوی نیروهای انتظامی با پرتاب گاز اشک‌آور به خشونت کشیده شد.

کارگران آذرآب به نبود امنیت شغلی، کاهش ظرفیت تولید و عدم تعیین تکلیف وضعیت سهامداری و هیئت مدیره این واحد تولیدی اعتراض داشتند.

روز ۲۸ مهرماه ۹۸، در ادامه اعتراض کارگران آذرآب ، نیروهای سرکوبگر انتظامی با تهاجم به کارگران، آنها را با گاز اشک‌آور و باتوم مورد ضرب‌وشتم قرار دادند. در اثر ضرب‌وشتم کارگران توسط ماموران نیروی انتظامی، تعدادی از کارگران مصدوم و مجروح شدند.

یاد‌آوری می‌شود که از تاریخ ۳۱ اردیبهشت سال جاری این کارگران  با برپایی تجمع اعتراضی نسبت به عدم پرداخت معوقات مزدی خود و بی‌توجهی مدیران کارخانه در پرداخت مطالبات معوقه خود، اعتراض کردند.

همچنین روزهای سه‌شنبه، ۱۲ شهریور، چهارشنبه ۱۳ شهریور، روز پنجشنبه ۱۴ شهریور و روز یکشنبه ۱۷ شهریور گروهی از کارگران شرکت آذرآب اراک در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و بلاتکلیفی وضعیت این شرکت، در میدان شهدای این شهر، تجمع اعتراضی برگزار کردند و دست به راهپیمایی زدند.

Share: