مصطفی نیلی وکیل دادگستری اعلام کرد رای جدید دادگاه انقلاب تهران علیه نرگس محمدی زندانی سیاسی روز یکشنبه در زندان اوین به او اعلام شده است.

نیلی در حساب توئیتری خود نوشت: «شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، در پرونده‌ای که اخیرا برای خانم نرگس محمدی تشکیل شده بود، از بابت فعالیت تبلیغی علیه نظام، ایشان را  به ۱۵ ماه حبس تعزیری محکوم کرده است.»

او افزود: «علاوه بر این مجازات‌های تکمیلی نیز برای ایشان تعیین شده است.»

این وکیل دادگستری مجازاتهای تکمیلی نرگس محمدی را به این شرح اعلام کرد الف- معرفی ماهانه به فراجا به مدت ۲سال، ب-ممنوعیت خروج از کشور به مدت ۲ سال، ج- منع عضویت در احزاب، دستجات و گروه‌های سیاسی به مدت ۲ سال، د- پاکسازی مناطق از زباله در مناطق خالی سکنه با هماهنگی شهرداری یکی از شهرستان‌ها تحت نظارت حراست آن مرجع به مدت ۳ ماه روزی ۴ ساعت.

به نوشته نیلی، نرگس محمدی در این پرونده حاضر به شرکت در دادگاه نشده و رای دادگاه غیابی صادر شده است.

پیشتر نرگس محمدی که روز ٢۵ آبان سال گذشته از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد در دادگاهی شتابزده به مجازات‌هایی، از جمله ٨ سال زندان، محکوم شده است.

او چند ماه پیش در پیامی از زندان با اشاره به محدودیت‌هایی که زندانبانان در مورد وضعیت جسمی و درمان او اعمال می‌کنند هشدار داد: آیا نهاد امنیتی تدارک مرگ یک زندانی دیگر را می‌بیند؟

در این پیام که در حساب اینستاگرام محمدی منتشر شد، آمده است: «صبح پنج شنبه در پی تنگی نفس و ریتم نامنظم قلب به بیمارستان اعزام شدم. پزشک متخصص پس از اکو قلب اظهار نمود ریه و قلب تحت فشار است و ضمن گزارش مبسوط به رییس زندان و تجویز داروهای اضطراری به زندان بازگردانده شدم، ولی حفاظت و اطلاعات زندان ضمن ضبط داروها صراحتا اعلام نمود در صورت تایید آنها داروها تحویل زندانی خواهد شد.»