رسوایی شلاق زدن بر پیکر یک کارگر نانوایی پس از شکایت امام جمعه شهر چرام از وی

هرانا، روز شنبه ۱۷ خرداد ماه، برای یک کارگر نانوایی در شهر چرام استان کهگلویه و بویراحمد با نام روح‌‌الله برزین، پس از شکایت امام جمعه این شهر، حکم ۵۵ ضربه شلاق صادر و در واحد اجرای احکام دادگستری شهرستان چرام، اجرا شد.

بر اساس این گزارش، شکایت علیه این کارگر نانوایی به دلیل انتشار مطلب انتقادی در سال گذشته و اظهارنظرهایی بوده که زیر مطلب او در فضای مجازی نوشته شده بود که با شکایت نورالله افشار، امام جمعه شهرستان چرام، به ۵۵ ضربه شلاق محکوم شد.

دادگاه با استناد به نظرات نوشته شده سایر کاربران، این شهروند را محکوم به تحمل ۵۵ ضربه شلاق کرد و این حکم نهایتا در مرحله تجدیدنظر نیز توسط دادگاه تجدیدنظر استان کهگیلویه و بویراحمد عینا تایید شد.

هرانا به نقل از یک منبع مطلع نوشته است: «پس از صدور حکم شلاق، با وجود پادرمیانی چند تن از معتمدین و بزرگان شهر، آقای افشار حاضر به رضایت نشده و همچنان خواستار اجرای حکم شد؛ نهایتا نیز حکم شلاق در واحد اجرای احکام شهرستان چرام اجرا شد.»

نورالله افشار روز دوشنبه ۱۹ خرداد ماه، پس از انتشار این خبر در فضای مجازی و انتقادات گسترده از وی، درگفت‌وگو با تابناک، تلاش کرد نقش خود را در اجرای چنین حکمی پاک کند و اظهار داشت: « علی‌رغم اصرار برای عذرخواهی این کارگر، اما او حاضر به عذرخواهی نشد که در نهایت به شکایت از برزین منجر شد.»

افشار، در این باره ادعا کرد که دلیل شکایت او از این کارگر، «توهین‌های متعدد در قالب پیام‌های جداگانه به مردم نمازگزار و حتی مسایل شخصی امام جمعه سابق بوده است.»

امام جمعه شهرستان چرام برای پاک‌سازی جرم و رسوایی این رفتار خود، در ادامه ادعای خود افزود: «چون مدت زیادی از پرونده می‌گذشت، از پرونده اطلاعی نداشتم و به گمانم که مختومه شده است. تا این که روز شنبه ۱۷ خردادماه بدون اینکه بنده اطلاعی داشته باشم، این حکم اجرا شد و بنده عصر روز شنبه ۱۷ خرداد، از طریق یکی از دوستان از رای و اجرای آن مطلع شدم.»

او در ادامه گفت که با دادستان شهر تماس گرفته و ضمن انتقاد از عدم اطلاع‌رسانی درباره اجرای حکم تاکید کرد که در صورت آگاهی از این موضوع مانع اجرای آن می‌شد.

نورالله افشار، امام جمعه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان چرام، درحالی مدعی است که به دادستان انتقاد کرده و در صورت آگاهی مانع اجرای حکم می‌شد که پیش‌تر نیز خواستار شلاق زدن برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد در نماز جمعه شده بود.

لازم به یادآوری است که این دومین مورد اجرای حکم شلاق برای ابراز نظر و فعالیت‌های مسالمت‌آمیز در یک هفته گذشته است؛ روز دوشنبه ۱۲ خرداد ماه نیز در واحد اجرای احکام دادسرای امنیتی مستقر در زندان اوین، حکم ۷۴ ضربه شلاق بر پیکر رسول طالب‌مقدم، از بازداشت‌شدگان تجمع روز کارگر سال ۹۸، اجرا شد.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *