رسول بداقی از اعضای کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر، توسط دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۵ سال حبس، ممنوعیت خروج از کشور و منع اقامت در تهران و تمام استان های هم جوار به مدت ۲ سال محکوم شد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، مجازات اشد یعنی ۴ سال زندان در خصوص او قابل اجرا خواهد بود.

هرانا، رسول بداقی از اعضای کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر، به تحمل دوران حبس و مجازات تکمیلی محکوم شد.

براساس مطلبی که رامین صفرنیا، وکیل دادگستری در این خصوص در صفحه شخصی خود منتشر کرده، آقای بداقی بابت اتهام اجتماع و تبانی به ۴ سال حبس و به اتهام فعالیت های تبلیغی به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است. وی همچنین به عنوان مجازات تکمیلی به ممنوعیت خروج از کشور و منع اقامت در تهران و تمام استان های هم جوار به مدت دوسال محکوم شد.

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۴ سال زندان در خصوص او قابل اجرا خواهد بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رسول بداقی و حمید قندی دو تن از اعضای کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر، روز دوشنبه ۱۵ فروردین ماه، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

این دو شهروند پیشتر طی ابلاغیه هایی که به صورت جداگانه به دست آنها رسید، جهت رسیدگی به اتهامات مطروحه به این شعبه احضار شده بودند.

همزمان تعدادی از معلمان و فعالان صنفی در همراهی با رسول بداقی و حمید قندی در مقابل محل برگزاری دادگاه حاضر شدند.

رسول بداقی، بازرس کانون صنفی معلمان و عضو شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان، روز شنبه ۲۰ آذرماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و روز سه‌شنبه ۳۰ آذر همان سال با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

بازداشت آقای بداقی با ضرب و شتم وی توسط ماموران همراه بود و ماموران به او اجازه پوشیدن لباس مناسب نداده و در زمان بازداشت تمامی وسایل ارتباطی آقای بداقی و نیز تلفن همراه همسرش را ضبط کرده و با خود بردند.