سه‌شنبه ۵ مهرماه، با وجود ادامه تیراندازی در خیابان‌ها و تهدیدهای رسانه‌های حامی حکومت، باز هم معترضان در شهرهای ایران به خیابان آمدند.
تهدید مقام‌های حکومتی علیه معترضان ادامه داشت؛ در حالی که هر لحظه بر تعداد چهره‌‌های مشهور داخل و خارج ایران که از مردم معترض حمایت می‌کردند، افزوده می‌شد.

اعتراض دانشجویان و شماری از استادان دانشگاه هم ادامه داشت.

تجمع‌های گسترده از روز شنبه ۲۶ شهریور و خاکسپاری مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله اهل سقز کردستان، آغاز شده و تا سه‌شنبه که یازدهمین روز آن بوده، تداوم پیدا کرده است.

مهسا امینی در یک سفر تفریحی به تهران رفته بود که گشت ارشاد او را دستگیر کرد و در حالی که در بازداشت بود به کما رفت و در بیمارستان جان باخت. خانواده خانم امینی و شاهدان عینی گفته‌اند که او هنگام بازداشت کتک خورده و سرش آسیب دیده است.

از چابهار تا سنندج
در چابهار که مردم خشمگین از «تجاوز یک مقام نظامی به یک دختر نوجوان» به خیابان آمده بودند، یک ساختمان دولتی را آتش زدند.

اعتراضات در چابهار تنها ۲۴ ساعت بعد از آن شکل گرفت که مولانا عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت راسک، از قوه قضاییه خواسته بود خیلی زود به پرونده «تجاوز یک فرمانده انتظامی به دختری نوجوان» در رسیدگی کند و هشدار داده بود که ممکن است نادیده گرفتن این موضوع با واکنش مردم این منطقه همراه شود.

در کرج، در محله گوهردشت در شمال این شهر ماشین‌ها بوق می‌زدند و تصاویری منتشر شد که در آن صدای شعار شهروندان شنیده می‌شد.

ویدیوهایی از گوهردشت کرج به دست بی‌بی‌سی رسیده که نشان می‌دهد چند زن که روسری‌هایشان را در دست دارند، به میان خودروها می‌روند، شعار می‌دهند و مردم را به پیوستن به اعتراضات دعوت می‌کنند.