مهاباد، بزرگداشت آزاد حسین پور – جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱
ایران دو روز خونین را پشت سر گذاشته است، حکومت اسلامی در جریان اعتراضات گسترده ی روزهای ۲۵ و ۲۶ آبان تعداد نامعلومی را کشته است. مردم با حضورانبوه در مراسم خاکسپاری جان باختگان راه آزادی و ادامه ی اعتراضات خود نشان می دهند از سرکوب خشونت بار و قتل و کشتار نمی ترسند و یادبود آزادخواهان را به سکویی برای ادامه ی مبارزات خود تا رسیدن به نتیجه ی نهایی تبدیل می کنند.
امروز صبح برخی شهرهای ایران از جمله در مهاباد، تبریز، ایذه و سمیرم آیین های خاکسپاری جان باختگان راه آزادی به تظاهرات ضدحکومتی تازه ای تبدیل شد.
در مهاباد مراسم خاکسپاری آزاد حسین پور با اعتراض بزرگی تبدیل شده و هزاران تن از مردم بار دیگر به خیابان آمده اند.
در ایذه مراسم خاک سپاری کیان پیرفلک و آرتین رحمانی دو کودک قربانی فاجعه ی کشتار مردم این شهر در روز چهارشنبه گذشته برگزار شد. در مراسم خاکسپاری کیان پیرفلک جمعیت انبوهی شعار می داد: بختیاری رسم نماز نداره! و بسیجی، سپاهی، داعش ما شمایی!
در تبریز مراسم خاکسپاری آیلار حقی دانشجوی ورودی ۱۳۹۷ دانشگاه علوم پزشکی آزاد تبریز که در قیام شبانه ۲۵ آبان در تبریز جان باخت با شعارهای ضدحکومتی برگزار شد. گفته می شود او که از تعقیب ماموران می گریخت به ساختمان نیمه تمامی پناه برد، ماموران او را به پائین پرتاب کردند و میلگرد در گردن او فرو رفت. این مراسم مورد حمله ی اوباش حکومتی قرار گرفت. در سمیرم مراسم خاکسپاری مراد بهرامیان و مسلم هوشنگی که چهارشنبه شب به دست مزدوران اسلامی کشته شدند، برگزار شد.
خاکسپاری شبانه و اجباری شهید آزادی هیوا جانان اهل بوکان:
شب گذشته ۵ جوان در بوکان با شلیک گلوله ماموران حکومت به شهادت رسیدند. هژار مام‌خسروی، هیوا جانان و آرش محمدی و دو تن دیگر که خانواده آنها تحت فشار و تهدید مزدوران خامنه‌ای حاضر به خبررسانی نشده‌اند. بنابر گزارش ها خانواده هیوا جانان را مجبور کرده اند پیکر او را شبانه به خاک بسپارند.
کشته شدن چند مامور وزارت اطلاعات و سپاه در بوکان و اصفهان
رسانه‌های رسمی در ایران از کشته شدن یک مامور وزارت اطلاعات و یک نیروی سپاه در بوکان خبر می‌دهند. استاندار آذربایجان غربی برای مهدی اثنی عشری، مامور وزارت اطلاعات، پیام تسلیت داده است. دیگر فردی که گفته شده روز پنجشنبه در بوکان کشده شده رحیم سحابی، عضو سپاه معرفی شده است. ایرنا می‌گوید روز سه‌شنبه هم سرهنگ رضا الماسی از سپاه هم در بوکان کشته شده است. در اصفهان، سرهنگ اسماعیل چراغی از فرماندهان یگان ویژه ی اصفهان در جریان مقابله با اعتراضات مردمی کشته شده است.
فرهادی در واکنش به کشته شدن کودک ایذه‌ای: خون این کودکان دامان آلوده‌تان را خواهد گرفت
اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی برنده اسکار با انتشار عکسی از کیان پیرفلک، کودک ۱۰ ساله ایذه‌ای گفت: «خون این کودکان پاک، دامان آلوده‌تان را خواهد گرفت.»
پیش از این شماری از سینماگران از جمله هنگامه قاضیانی، حامد بهداد، امیر جدیدی، علی شادمان، هومن سیدی، تینا پاکروان، پانته‌آ بهرام، هانیه توسلی، ستاره اسکندری، سحر دولتشاهی، میترا حجار، امیر جعفری، تهمینه میلانی، مهدی احمدی نسبت به کشته شدن کیان پیرفلک واکنش نشان داده بودند.
نام مهسا امینی روی لباس جسیکا چستین بازیگر آمریکایی
جسیکا چستین، بازیگر و تهیه‌کننده آمریکایی در حمایت از زنان ایرانی لباسی را بر تن کرد که نام مهسا امینی روی آن درج شده بود. طبق تصاویر منتشر شده روی تی‌شرت سفید رنگ جسیکا چستین با رنگ قرمز در چندین خط پشت سر هم نام «مهسا امینی» به انگلیسی نوشته شده بود. خانم جستین به‌خاطر بازی در فیلم‌هایی با مضمون فمینیستی معروف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *