دو کولبر اهل جوانرود حین کولبری بر اثر شلیک مستقیم نیروهای هنگ مرزی در مرز نوسود زخمی شدند.

روز دوشنبه ۹ خردادماه ۱۴۰۱، دو کولبر بر اثر شلیک مستقیم نیروهای هنگ مرزی در مرز نوسود به‌شدت زخمی شدند. به گزارش منابع محلی، نیروهای مرزی با کمین‌گذاری در مسیر حرکت کولبـران آنها را مورد هدف قرار دادند.

مشخصات یکی از کولبـران عمر یعقوبی ۵۰ ساله متاهل و صاحب ۳ فرزند، اهل روستای «کلاش‌باخان» از توابع شهرستان جوانرود اعلام شده است. این کولبـر از پشت هدف تیراندازی مستقیم نیروهای هنگ مرزی قرار گرفته است؛ به طوری که گلوله از پشت به گردن وی اصابت کرده است.

نام کولبـر دیگر «جلال مروتی» اهل روستای “کلاش از توابع شهرستان جوانرود عنوان شده که از ناحیه دست و کمر مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

روز یکشنبه نیز یک کولبـر در مرز بانه مورد هدف قرار گرفته و زخمی شد. در هفته جاری تاکنون ۵ کولبـر زخمی و  کشته شده‌اند.

کولبـران زخمی توسط سایر کولبـران و مردم محلی به یکی از مراکز درمانی منتقل شدند.

بر اساس این گزارش کولبـر زخمی «عمر یعقوبی» طی کمتر از ۶ ماه گذشته این دومین بار است که هدف تیراندازی مستقیم نیروهای هنگ ‌مرزی نوسود قرار می‌گیرد.

نامبرده شامگاه روز یکشنبه ۱۲ دی‌ماه ۱٤٠٠ نیز با تیراندازی مستقیم نیروهای هنگ مرزی از ناحیه ران چپ مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شد.   

سال گذشته، سال خونینی برای کـولـبران بود. بر اساس گزارش منابع خبری کردستان در سال ۱۴۰۰ جمعاً ۲۲۵ کـولبـر و کاسبکار در مناطق مرزی غرب کشور بر اثر شلیک یا حوادث مختلف کشته یا زخمی شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.