۴ کولبر در ۳ منطقه مرزی در یک روز توسط نیروهای هنگ مرزی زخمی شدند. یکی از کولبران از فاصله یک متری مورد اصابت قرار گرفت

نیروهای هنگ مرزی در ۳ منطقه با شلیک مستقیم ۴ کولبر را بشدت زخمی کردند. نیروهای هنگ مرزی در نوار مرزی میله عصر روز پنج‌شنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ یک کولبر را از فاصله یک متری هدف قرار داده و وی را از ناحیه دو ران و دست چپ زخمی کردند. این کولبر ایوب مولودی نام داشت و از اهالی روستای تین از توابع پاوه می‌باشد. وی جهت مداوا در بیمارستان قدس پاوه بستری می‌باشد.

 در یک حادثه دیگر نیروهای هنگ مرزی در منطقه بانه با شلیک مستقیم ۲ کولبر را زخمی کردند. یکی از کولبران به نام کریم رسولی از ناحیه سر، دست، شکم و پا مورد اصابت سلاح ساچمه‌ای قرار گرفت. وی ۴۰ ساله و ساکن روستای خشکه دره از توابع بانه می‌باشد. در این حادثه یک کولبر دیگر به نام محسن اهل سقز از ناحیه پا مورد اصابت قرار گرفت و زخمی شد. این ۲ کـولبر جهت مداوا به بیمارستان صلاح‌الدین ایوبی بانه منتقل شدند.

در یک حادثه دیگر نیروهای هنگ مرزی در منطقه هنگه‌ژال بانه یک کـولبر به نام رضا حسنی را زخمی کردند. نیروهای هنگ مرزی با شلیک مستقیم وی را از ناحیه لگن مورد اصابت قرار داده بودند. رضا حسنی ۳۰ ساله و اهل روستای سرشیو سقز می‌باشد.

ادامه کشتار سیستماتیک کولبران

بنا به آمار منتشره در ماه میلادی اوت حداقل ۳۰ کـولبر و کاسبکار کشته و زخمی شدند. دراین ماه ۷ کـولبر و کاسبکار با شلیک مستقیم نیروهای هنگ مرزی و سپاه پاسدارن کشته و ۳۰ تن دیگر زخمی شده‌اند. ۳ تن از آنها کودک کـولبر بوده‌اند. بیشترین شلیک به کـولبران در استان کردستان صورت گرفته است.

دیکتاتوری حاکم مردم این مناطق را بین دو راهی گرسنگی و مرگ مخیر کرده است. کـولبران ترجیح می‌دهند، در حین تلاش برای کسب نان خانواده‌هایشان، جانشان را از دست بدهند. کـولبران انسان‌های زحمت‌کشی هستند که غم نان دیگران را دارند. همه آنها پدر، همسر، نان‌آور خانواده و… هستند. پایان کشتار کـولبران بیگناه زمانی است که بنیان‌های این نظام فاسد و چپاولگر نابود شده باشد.