درحالی‌که کرملین از ادامه مذاکرات هیئت‌های نمایندگی روسیه و اوکراین به صورت کنفرانس ویدئوی خبر داد، رئیس جمهوری اوکراین با اشاره به تمایل برای ادامه گفتگوها با طرف روسی، خواستار ارائه تضمین‌های امنیتی خاص به کشورش هم از سوی مسکو و هم کشورهای غربی شد.

تسنیم، مقامات رسمی روسیه اعتراف می‌کنند که وضعیت انسانی در اوکراین در حال وخیم‌تر شدن است و در برخی شهرها اوضاع تقریباً فاجعه بار است. میخائیل میزینتسیف، رئیس مرکز کنترل دفاع ملی روسیه معتقد است که اقدام مقامات کی‌یف در قانونی کردن استفاده کنترل نشده از سلاح گرم توسط غیرنظامیان منجر به غارت، راهزنی، دزدی و آسیب دیدن جدی مردم شده است.

وضعیت انسانی در اوکراین موضوع مذاکرات تلفنی روز گذشته ولادیمیر پوتین، رئیس ‌جمهوری روسیه، اولاف شولز، صدر اعظم آلمان و امانوئل ماکرون، رئیس‌ جمهوری فرانسه بود. طبق اطلاعات کرمین، پوتین به نقض هنجارهای حقوق انسانی توسط نیروهای امنیتی اوکراین اشاره کرده و از ماکرون و شولز خواست تا از نفوذ خود بر مقامات کی‌یف به منظور جلوگیری از ادامه چنین اعمال جنایتکارانه‌ای استفاده کنند.

در عین حال، ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌ جمهوری اوکراین شب گذشته اعلام کرد که همه کریدورهای بشردوستانه مورد توافق با طرف روسی از تعدادی از شهرهای این کشور در روز شنبه کار می‌کردند و 12 هزار و 729 نفر در طول روز از طریق آنها تخلیه شدند. در حالی که طبق اعلام وزارت دفاع روسیه، مقامات کی‌یف هیچ یک از کریدورهای منتهی به خاک روسیه را تأیید نکردند.