سحرگاه سه شنبه، حکم دو زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان همدان به اجرا در آمد. همچنین روز گذشته، یک زندانی دیگر جهت اجرای حکم اعدام به یکی از سلول های انفرادی این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، سحرگاه سه شنبه مورخ ۲۷ دی ماه ۱۴۰۱، دو زندانی در زندان همدان اعدام شدند.

هویت این زندانیان “علی جلیلوند و اکبر احمدی، هر دو متاهل و دارای فرزند” توسط هرانا احراز شده است. بعلاوه، روز شنبه ۱ بهمن ماه، یک زندانی دیگر جهت اجرای حکم اعدام، به یکی از سلول های انفرادی این زندان منتقل شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “آقایان جلیلوند و احمدی پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و سپس توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بودند.”

منبع مطلع افزود: “اکبری احمدی، حین اجرای حکم اعدام دچار ایست قلبی شد.”

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۲۰۲۲، تعداد ۴۵۷ گزارش به ثبت رسیده است، که شامل محکومیت ۹۲ نفر به اعدام، از جمله محکومیت ۶ نفر در ملاعام و اجرای حکم اعدام ۵۶۵ نفر است. از این میزان ۲ حکم اعدام در ملاعام صورت گرفته است. همچنین ۵ فرد که در زمان ارتکاب جرم انتسابی کمتر از ۱۸ سال سن داشته اند و در اصطلاح حقوقی آنها را کودک-مجرم می خوانند نیز در میان اعدام شدگان امسال قرار داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *