حکومت اسلامی هر روز روش های خشن تری را در مقابله با دانشجویان در پیش می گیرد، بازداشت های بی شمار، ضرب و شتم دانشجویان، حمله های شبانه به خوابگاه ها و ربودن دانشجویان، تهدیدات مداوم خانواده ها، از جمله اقداماتی است که حکومت برای خاموش کردن صدای دانشگاه که بیش از چهل روز است در کشور با قدرت طنین انداز است صورت می دهد. علیرغم این خشونت ها امروز یک بار دیگر در ده ها دانشگاه اعتراضات یافته است.

بنابر گزارش ها، امروز نیروهای لباس شخصی، امنیتی، بسیج و حراست، خشونت را به مرحله ی تازه ای رسانده اند و در چندین دانشگاه به دانشجویان حمله کرده و آن ها را مورد ضرب و شتم قرار داده اند. بنابه گزارش شورای صنفی دانشگاه های ایران ده ها دانشجو در دانشگاه های مختلف امروز بازداشت شده اند. در چند دانشگاه، دانشجویان همچنان در محاصره نیروهای امنیتی هستند و به آن ها اجازه ی خروج از دانشگاه را نداده اند.

در دانشکده فنی دانشگاه تهران وضعیت بحرانی تا شب ادامه داشته است. دانشجویان در تظاهرات خود شعار داده اند: “شاهچراغ رکس دیگست، اینم یه نیرنگ دیگست”، “خونی که در رگ ماست، خوراک رهبر ماست”، “سپاهی و ولایت، عامل هر جنایت”، “این نقشه ها تکراریه، داعش خود سپاهیه”. بسیج و حراست در مقابل دانشکده فنی در پردیس مرکزی به دانشجویان حمله کرده و آن ها را مورد ضرب و شتم قرار داده است.
بنا بر آخرین گزارش ها برخی از دانشجویان توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت و با خشونت سوار بر ون شده‌اند. نیروهای لباس شخصی همچنان در دانشکده مشغول گشت زنی و تفتیش دانشکده جهت بازداشت دانشجویان هستند. گفته می‌شود طی بازداشت دانشجویان به دانشجویان دختر تعرض شده و از هیچ خشونتی علیه دانشجویان دریغ نکرده‌اند.

هجوم به سرویس دانشجویان دانشگاه لرستان: نیروهای لباس شخصی با همکاری ریاست دانشگاه و شورای صنفی، دانشجویان معترض دانشگاه لرستان را شناسایی کرده و با حمله به سرویس دانشگاه، جمع زیادی از دانشجویان که حداقل حدود ۲۰ نفر گزارش شده، با توسل به خشونت ربودند.

بر اثر شلیک مستقیم نیروهای امنیتی به تظاهرات امروز دانشجویان علوم پزشکی کردستان، یکی از دانشجویان از ناحیه سر به شدت زخمی شده و اطلاعی از وضعیت دقیق سلامت وی در دست نیست.

شليک مستقيم به دانشجويان دانشگاه علوم پزشکی کردستان – 7 آبان 1401

در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد بسیج و حراست به دانشجویان حمله کرده و آن ها را مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

در دانشگاه علوم و تحقیقات برخورد شدید امنیتی و بازداشت پرتعداد دانشجویان صورت گرفته است. تعداد بازداشت شدگان به بیش از یک اتوبوس رسیده و هم اکنون نیز این رویه سرکوب درحال اجرا است و ادامه دارد.

اعتراضات خیابانی دانشجویان دانشکده فنی دختران کرمانشاه مقابل دانشگاه در چهارراه رودکی. نیروهای امنیتی به سوی دانشجویان تیراندازی کرده و شماری مجروح شده‌اند. وضعیت جسمانی دو نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

در جریان تجمع امروز دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، نیروهای امنیتی با پرتاب گاز اشک‌آور و تیراندازی به سمت دانشجویان معترض به آن‌ها حمله‌ور شدند و با محاصره دانشگاه سعی در بازداشت دانشجویان محبوس در داخل دانشگاه کردند.

دانشگاه آزاد مشهد – گزارش دریافتی: دانشگاه آزاد مشهد را دارن مثل شریف میکنن. میزنن زیر پای بچه‌ها میفتن دستگیر میکنن. شوکر زدن درارو بستن، کلی آدم با صورتای پوشونده با چفیه ریختن داخل. بچه‌ها داخل دانشگاه گیر کردن صدامون باشین.

حمله ی مزدوران حکومت به دانشجويان دانشگاه آزاد مشهد – 7 آبان1401

روز شنبه خبر از تجمع های اعتراضی در دانشگاه های زیر منتشر شده است:

دانشگاه اصفهان، دانشگاه آزاد شهر قدس، دانشگاه نوشیروانی بابل، دانشکده بهداشت و پرستارى علوم پزشکى البرز، دانشگاه بوعلی همدان، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران، دانشگاه سوره، دانشگاه هنر سمنان، دانشگاه ولی عصر رفسنجان، دانشگاه آزاد کرمان، دانشگاه آزاد تهران مرکز، دانشگاه خلیج فارس، دانشگاه الزهرا، دانشگاه خوارزمی کرج، دانشگاه محقق اردبیلی، دانشگاه لرستان، دانشگاه آزاد تهران واحد پونک، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، دانشگاه علوم پزشکی لاکان رشت، دانشگاه گنبدکابوس، دانشگاه پیام نور مریوان، دانشگاه ارومیه، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه فنی و حرفه ای دختران ۱۷ شهریور کرج، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه آزاد تهران – واحد سوهانک، دانشگاه خوارزمی واحد تهران، دانشگاه یزد، دانشگاه چمران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه آزاد تهران شمال، دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، دانشگاه بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه علم و فرهنگ، دانشکده فنی دختران کرمانشاه، دانشکده فنی دانشگاه تهران، دانشگاە معماری و هنر پارس، دانشگاه جندی شاپور اهواز، دانشگاه خواجه نصیر، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین، دانشگاه باهنر کرمان، دانشگاه علامه،

تجمع بزرگ دانشجویان دانشگاه تهران – واحد شمال:

تجمع بزرگ دانشجويان دانشگاه تهران واحد شمال – 7 آبان

دانشجویان و کارورزان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعم از رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی امروز به طور کامل در اعتصاب هستند و در بیمارستان‌ها و کلاس‌های درس حاضر نشده‌اند.

حمایت اساتید دانشکده دندانپزشکی کردستان از دانشجویان
جمعی از اعضای هیات علمی دانشکده دندانپزشکی کردستان با انتشار بیانیه‌ای به تجاوز به حریم شخصی و اعمال خشونت علیه دانشجویان بی‌دفاع این دانشگاه و عدم تامین امنیت دانشجویان غیر بومی اعتراض کردند.
در این بیانیه تاکید شده است اعضای هیات علمی این دانشکده تا زمان برآورده شدن خواسته‌های زیر از حضور در بخش‌های درمانی و کلاس‌های آموزشی امتناع خواهند کرد:
تضمین برقراری امنیت کامل برای دانشجویان در محیط خوابگاه و دانشگاه
پاسخ‌گویی مدیران دانشگاه به برخوردهای خشن و غیر انسانی در مواجهه با اعتراض مسالمت‌آمیز دانشجویان در محیط خوابگاه
رسیدگی به وضعیت دانشجویان آسیب‌دیده و عدم برخورد حذفی با آنان