ایران خود را برای چهلمین روز درگذشت مهسا امینی آماده می کند. روز گذشته گزارش هایی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نیروهای امنیتی خانواده ی ژینا را در سقز به شدت تهدید کرده اند که هیچ گونه فراخوانی برای روز چهارشبنه که چهلمین روز مرگ اوست اعلام نکنند. گزارش ها می گویند سقز برای این روز آماده می شود. اما این آمادگی فقط در سقز نیست، در سرتاسر ایران است. از چندین روز پیش فراخوان های متعددی منتشر شده است که مردم را دعوت کرده اند روز چهارشنبه بار دیگر به خیابان ها بیایند، اعتراض کنند و خیزش انقلابی خود را گام دیگری به جلو ببرند. نمونه ی یکی از این فراخوان ها را که روز گذشته منتشر شد، در زیر می بینید:

«جمعی از فعالان حقوق زنان ایران» فراخوانی برای اعتراض در خیابان شریعتی منتشر کرده اند. در این بیانیه آمده است: روز چهار‌شنبه به مناسبت چهلمین روز قتل ژینا و اعتراضات سراسری به احترام خون‌های ریخته‌شده و عزیزان دربندمان همچون ۴۰ روز گذشته و علیه هرگونه دیکتاتوری اعم از شیخ و شاه و برای همه خواسته‌هایمان بدون هیچ اولویت‌بندی، برای رهایی زنان از مردسالاری؛ برای رهایی کارگران، معلمان، پرستاران و … از بهره‌کشی طبقاتی، برای رهایی دانش آموزان و دانش‌جویان از استبداد آموزشی، برای رهایی ملت‌های تحت ستم از این نظام مرکزگرا، و برای تعیین سرنوشت خودمان به دست خودمان؛ برای برابری، عدالت و برای زن زندگی آزادی خیابان ها را فتح می‌کنیم. (مشروح این خبر در ستون خبر اخبار روز منتشر شده است).

جمعی از پزشکان تجمعی را برای روز چهارشنبه در تهران اعام کرده اند. در فراخوانی که به این مناسبت منتشر شده آمده است: تاریخ تجمع بزرگ صنفی اعضای نظام پزشکی: چهارشنبه ۴ آبان ساعت ۱۱ صبح در برابر سازمان نظام پزشکی تهران در خیابان کارگر.

گزارش های سی و نهمین روز اعتراضات سراسری در ایران را در ادامه بخوانید:

شورای فرهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در اطلاعیه ای خواهان افشای عوامل همکار در مدارس با نیروهای امنیتی شده است. در این اطلاعیه آمده است: همکاران گرامی، در صورتی که اطلاعات موثقی در مورد مشخصات و اسامی مدیران و معاونینی که در جهت سرکوب و بازداشت دانش آموزان، با نیروهای نظامی و امنیتی همکاری کرده‌اند و همچنین اسامی معلمان متحصن را جهت برخورد تحویل آموزش و پرورش و دیگر نهادها داده اند، در اختیار دارید، اطلاعات خود را جهت روشنگری به اطلاع فعالین صنفی برسانید تا این افراد نتوانند به راحتی به معلمین، دانش آموزان و مردم خیانت بکنند.

شورای صنفی کل دانشجویان دانشگاه تهران پیرو بی‌قانونی‌ها و اقدامات اسف‌بار مسئولین حراست و دانشگاه در طی یک نامه از مسئولین خاطی به هیات رئیسهٔ دانشگاه شکایت کرد.