علیرغم تشدید خشونت و سرکوب نیروهای انتظامی، قطع اینترنت، تهدیدهای پی در پی سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی، قوه ی قضائیه، «نمایش قدرت» سرکوبگران در خیابان ها، راه پیمایی نماز جمعه، و گلوله هایی که بی امان بر سر معترضین می بارد، جنبش اعتراضی در ایران جمعه شب همچنان ادامه یافته است. پسران و دختران جوان در تهران، در کنار مردم دلاور خوزستان و همه ی شهرهای ایران، اعتراض می کنند، روسری ها را آتش می زنند، با تهاجم سرکوبگران مقابله می کنند و اعتراض خود را علیه دیکتاتور، علی خامنه ای و جمهوری اسلامی اش به صدای رسا اعلام می کنند. دختران جوان در دسته های کوچک در خیابان ها روسری های خود را در هوا تکان می دهند و شعار می دهند. در دو ویدئو، درگیری هایی بین نیروهای سرکوبگر دیده می شود.

بر پایه ی گزارش هایی که علیرغم کنترل شدید اینترنت در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، با تاریک شدن هوا مردم در تهران بار دیگر به خیابان آمده اند.

اعتراضات مردمی جمعه شب در خیابان ستارخان، بلوار فردوس، جنت آباد، شریعتی پل صدر، صادقیه، ستارخان، نیاوران، تهران پارس، اکباتان، قیطریه، تجریش، پارک وی گزارش شده است. در صادقیه و پل ستارخان سیل عظیمی از جمعیت معترض تشکیل شده است.

در ویدئوهای ارسالی در کنار شعارهای ضدحکومتی صدای مداوم تیراندازی ماموران به گوش می رسد. صدای فریادهای مرگ بر دیکتاتور از خانه ها و پشت بام ها هم به گوش می رسد.

«اشنویهدردستمردم»،نیروهایانتظامیشهرراترککردند
ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد بامداد شنبه دوم مهر ۱۴۰۱ شهر اشنویه در استان آذربایجان غربی به کنترل کامل معترضان درآمده و مردم آزادانه بدون حضور نیروهای امنیتی در سطح این شهر راهپیمایی کردند. برخی مراکز نظامی ماننده پایگاه سپاه به آتش کشیده شده است

قرچک ورامین، مهرشهر کرج، فردیس کرج، سنندج، هشتگرد، قم، کوهدشت، خرم آباد، تبریز، مشهد، بوکان، رشت، مرودشت، پرند، اردبیل، بروجرد؛ اشنویه، شاهین شهر، از جمله شهرهایی هستند که تاکنون گزارش هایی از اعتراضات روز جمعه در آن ها دریافت شده است.

ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده، حاکی از آن است که در بسیاری از شهرها نیروهای سرکوب در حجم وسیع خیابان ها و محلات را قرق کرده اند. حکومت به طور گسترده ای از آمبولانس های بدون پلاک برای دستگیری و انتقال معترضان به مراکز سرکوب استفاده می کند.