سخنان ابراهیم عباسی ۶۴ روز پس از اعتصاب کارگران هفت تپه و پاسخ کارگران به امام جمعه اهواز

صبح روز دوشنبه ۲۷ مردادماه ۹۹، شصت و چهارمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه با حضور تعدادی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه مقابل در فرمانداری شوش برگزار شد. در این تجمع کارگران اعلام کردند تا رسیدن به مطالبات و از جمله خلع ید بخش خصوصی به اعتراض و اعتصاب ادامه خواهند داد.

آنها تاکید کردند که اختلاس‌گران را از هفت تپه بیرون می‌کنیم و هفت تپه را پس می‌گیریم. کارگران هفت تپه در شرایطی به اعتصاب خود ادامه می‌دهند که شرایط سخت معیشتی، خانواده‌هایشان را در تگنا قرار داده است.

به گفته یکی از کارگران شرکت کننده در تجمع امروز در شوش، او که دیگر چیزی در بساطش نمانده و قرض‌هایش نیز به اتمام رسیده، مجبور شده تا دختر سه ساله‌اش را صدا کند و گوشواره‌هایش را به رغم گریه‌های دختر کوچکش از گوشش باز کند و برای خرید مواد غذایی آنها را بفروشد.

کارگران با یادآوری صحبت‌های ابراهیم عباسی، یکی از نمایندگان کارگران هفت تپه، امام جمعه اهواز که برای آرام کردن کارگران به شوش مسافرت کرده بود، گفتند که ما کارگران از ابتدایی ترین حقوق خود محروم هستیم، دستمزدهای چندین مرتبه زیر خط فقر می‌گیریم؛ در عین حال حق اعتراض و تجمع و داشتن تشکل مستقل را هم به ما نمی‌دهند.

در چنین شرایطی مسئولان برای فریب ما می‌آیند و دم از ساده‌زیستی می‌زنند!! امام جمعه اهواز هم از این سنخ مسئولان بود.‌

عباسی در مقابل امام جمعه اهواز که دم از ساده زیستی زده بود، گفت: «آخر ساده زیستی تو به چه درد من کارگر می‌خورد. ساده زیستی تو برای من کار و مزد ‌‌بیمه و… نمی‌شود.»

حال کارگران اعتصابی در تکمیل حرف ابراهیم عباسی خطاب به امام جمعه اهواز می‌گویند: «ریاکاری دیگر بس است! ما می‌دانیم و همه مردم هم می‌دانند که همه پول و قدرت مملکت دست شماست و هر روز میلیارد میلیارد اختلاس شما رو می‌شود. پول هایی که حق ما کارگران و دیگر زحمتکشان جامعه است، صرف عیش و نوش آقازاده‌های شما می‌شود. شماها حتی از درد و گرسنگی ما کارگران برای منافع خودتان سواستفاده می‌کنید.»

Share: