سخنان یکی از کارگران هفت تپه و هشدار نسبت به تفرقه‌اندازی در صفوف کارگران – فیلم

صبح روز یکشنبه ۱۰ آذرماه شمار زیادی از کارگران هفت تپه در اعتراض به بی توجه‌ای به مطالبات خود، دست از کار کشیده و در محوطه شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه اقدام به برگزاری تجمع کردند.

در این تجمع دو تن از کارگران به نمایندگی از همکاران‌شان به سخنرانی پرداختند. سخنان یکی از این کارگران را در خبری جداگانه منعکس کردیم. در ذیل متن سخنان کارگر دوم است.

کارگران هفت تپه که در این تجمع حضور داشتند، با کف زدن نکات مورد اشاره نمایندگان خود را تایید می‌کردند. قسمت‌هایی از سخنان این نماینده کـارگران هفت تپه به قرار زیر است:‌

«این خرد جمعی خود ماست و از روز اول هم گفته‌ایم که هرچه کارگر تشخیص بدهد همان انجام می‌شود. اما اینکه بعد از ۷۰ روز هنوز کسی نتوانسته بیاید اینجا و مقتدرانه در برابر کارگران بایستد و جواب کارگران را بدهد، ما در آن مانده‌ایم که چرا چنین چیزی انجام نشده است.

آقای اسدبیگی بعد از دو ماه و اندی یک شب آمده است به شرکت، بازدیدی کرده و رفته است. الان اخوی ایشان هم آمده به شرکت؛ یک روز می‌خواهد برود با کارخانه صحبت بکند و یک روز برود در عباس بن علی کارگران را قسم بدهد. ما سابقه نداشته که کسی برود در عباس بن علی، اگر می‌خواهند قسم بخوریم، هیچ جایی مقدس‌تر از کار و شرکت نیست.

هر تعهدی هست نسبت به شرکت است و ما پرسنل نیشکر هفت تپه پایبند تمام حق و حقوق قانونی خودمان هستیم. اما این آدمی که دیروز آمده در شرکت قدم می‌زند و می‌رود، خودش باعث و بانی تمام تشنج است. معلوم هم نیست چه‌کاره است. اگر مدیرعامل شرکت است و یا قائم مقام شرکت است بیاید بنشیند اینجا، جواب مردم را بدهد. او فقط می‌خواهد بین کارگران تفرقه و نفاق بیندازد.»

لازم به ذکر است که به دنبال اعتصاب و تجمع روز یکشنبه ۱۰ آذرماه کـارگران هفت تپه در محوطه شرکت، «جمعی از فعالین مستقل کارگری هفت تپه» با انتشار فراخوانی اعلام کردند که « فردا یک قدم مهم در تعیین سرنوشت ماست» و از کارگران خواستند تا فردا دوشنبه ۱۱ آذرماه در یک تجمع اعتراضی شرکت کنند.

Share: