سخنرانی کارگران هفت تپه در اعتراض به اخراج و احضار آنان

امروز جمعه پنجم مهرماه ۹۸ کارگران هفت تپه وارد پنجمین روز از اعتصاب خود شدند. کارگران واحدهای مختلف در شرکت نیشکر هفت تپه مقابل درب مدیریت شرکت اعتصاب کردند.

کارگران هفت تپه در اعتصاب امروز خود، خواهان خلع ید از کارفرمای فاسد و رانت خوار هفت تپه شدند. یکی از کارگران در جمع اعتصاب کنندگان اقدام به سخنرانی کرد. وی اعلام کرد که مهمترین خواسته آنها، آزادی اسماعیل بخشی و بازگشت به کار او است. طرح این خواست با شعارکارگران مبنی بر (اسماعیل رو گرفتن، ما همه بخشی هستیم) تایید‌ می‌شد.

وی یکی از مهم‌ترین خواسته کارگران را بازگشت به کار تمام۲۰ نفر کارگر اخراجی به شرکت دانست و خواستار احترام به قانون از طرف همه شد.

او همچنین گفت اگر احیاناً کارگری تخلفی کرده است مطابق قانون کار، کارگر باید به کمیته انضباطی ارجاع شود و کارفرما حق اخراج خودسرانه کارگران را ندارد. در پایان کارگران دوباره تاکید کردند تا بازگشت کامل ۲۰ نفر اخراجی و رسیدن به مطالبات خود دست از اعتصاب نخواهند کشید.

احضار ۸ کارگر نیشکر هفت ‌تپه به اداره پلیس امنیت شوش

به دنبال اعتصاب کارگران هفت‌ تپه ، هشت نفر از کارگران این شرکت به اتهام شرکت در تجمعی که در اعتراض به اخراج ۲۰ تن از همکاران‌شان برگزار کرده و خواهان بازگشت آنها به سر کارهایشان شده بودند، توسط اداره پلیس امنیت در شهرستان شوش احضار شدند.

یکی از کارگران احضار شده «یوسف بهمنی» است که صبح روز سه شنبه ۲ مهر در تجمع کارگران سخنرانی کرده بود. کارگران معترض که شمار آنها به حدود ۳۰۰ نفر می‌رسد، منتظر پاسخ کارفرمای شرکت هفت تپه هستند تا همکارانشان به سرکار قبلی خود بازگرداند.

با وجود گذشت چند روز از اخراج ۲۰ کارگر مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، تاکنون به خواسته این کارگران رسیدگی نشده و اعتراض کارگران همچنان ادامه دارد.

Share: