سخنگوی قوه قضائیه درباره بازداشت خانواده پویا بختیاری: از نظر شورای تامین استان البرز کارهای آنها، اقدام علیه امنیت کشور بود

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در تازه‌ترین اظهار نظر خود در پاسخ به سوالی درباره اتهام خانواده پویا بختیاری گفته “ما کاری به این نداریم چه کسی خانواده کیست. وقتی می‌بینیم برخی افراد به جریانات ضدانقلاب وصل می‌شوند و کارهای آنها امنیت افراد و شهروندان را به خطر می‌اندازند، ما وظیفه داریم جلوگیری کنیم. در این قصه، نقش ضدانقلاب و بیگانگان و تهدیدات برای آن منطقه، شورای تامین استان البرز به اتفاق نظر دادند این روند، اقدام علیه امنیت کشور است”.

او گفته “قوه قضاییه به نظر شورای تامین احترام گذاشت. هم به لحاظ اتهامات و هم به لحاظ پیشگیری از اقدامات ضدامنیت شهروندان، اقدام کرد. خرسندیم از این که تلاش‌های ضدانقلاب در جمع مردم بی اثر بود. مردم به فراخوان ضدانقلاب در ۵ دی ماه توجه نکردند که جای تقدیر دارد”.

نزدیک به یک هفته از بازداشت پدر و مادر و خواهر پویا بختیاری از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه می‌گذرد.

خانواده بختیاری از همگان دعوت کرده اند روز ۵ دی در آرامستان سکینه در کرج در این مراسم شرکت کنند.

پویا بختیاری ۲۷ ساله‌ روز شنبه، ۲۵ آبان، در جریان اعتراضات در مهرشهر کرج با شلیک گلوله کشته شد.

۳۰ آذر وزارت اطلاعات ایران با احضار ناهید شیرپیشه و منوچهر بختیاری از آنها خواسته بود از برگزاری این مراسم در بهشت سکینه خودداری کنند. خانواده‌ پویا بختیاری اما اعلام کردند مراسم در زمان مقرر برگزار خواهد شد.

سرانجام سوم دیماه و با نزدیک شدن به مراسم چهلم، وزارت اطلاعات دست‌کم ۸ تن از اعضای خانواده پویا بختیاری را بازداشت کرد.

Share: