سرخط اخبار اعتراضات کارگری و اجتماعی دوشنبه ۲۹ شهریور

سرخط اخبار اعتراضات کارگری و اجتماعی روز دوشنبه در شهرهای مختلف

نود و سومین روز اعتصاب سراسری کارگران صنعت نفت در پالایشگاه، مراکز پتروشیمی و نیروگاه‌ها

روز دوشنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۰، اعتصاب کارگران صنعت نفت و گاز وارد چهارمین ماه خود شد. این اعتصاب در پالایشگاه‌ها، صنایع پتروشیمی، نیروگاه‌ها و تأسیسات وابسته به این صنعت تحت کمپین ۲۰ـ۱۰ صورت گرفته است.

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی واحد اجرائیات شهرداری اهواز

روز دوشنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۰،  کارگران اخراجی واحد اجرائیات شهرداری اهواز دست به تجمع اعتراضی زدند. آنها برای هفتمین بار در برابر درب ورودی شورای شهر تجمع کردند.  کارگران با پهن کردن بساط دستفروشی پیاز و سیب‌زمینی به عواقب بیکاری این صنف هشدار دادند.

هفدهمین روز تحصن و تجمع اعتراضی معلمان کارنامه سبز + فیلم

روز دوشنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۰، تحصن شبانه و هفدهمین روز اعتراض معلمان کارنامه سبز ادامه یافت. آنها در اعتراض به خودداری آموزش و پرورش از استخدام‌شان در برابر این وزارتخانه تجمع کردند.

معلمان معترض شعار می‌دادند: «دیپلمه راس کاره، نخبه ما بیکاره». «حمایت از مافیا حمایت از ظالمان». آنها با این شعارها به استخدام گزینشی نفرات وابسته به مافیای دولتی اعتراض دارند.

سقوط ۲۴ پله‌ای رتبه ایران در اقتصاد جهانی طی ۳ سال

به نوشته روزنامه ستاره صبح روز ۲۹ شهریورماه بر اساس آخرین به‌روزرسانی داده‌های بانک جهانی در تیرماه ۱۴۰۰ مشاهده می‌شود. تولید ناخالص داخلی ایران به قیمت جاری از ۴۴۵میلیارد دلار در سال۱۳۹۶ با ۵۷درصد کاهش به ۱۹۱میلیارد دلار در سال۱۳۹۹ رسیده است. هم‌چنین رتبه ایران به‌لحاظ GDP در میان کشورهای جهان، رتبه بیست و ششم اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۷ بود. اکنون به رتبه پنجاهمین اقتصاد جهان در سال۲۰۲۰ سقوط کرده است.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *