سرخط اخبار اعتراضات کارگری و اجتماعی سه شنبه ۲۳ شهریور

سرخط اخبار اعتراضات کارگری و اجتماعی روز سه‌شنبه در شهرهای مختلف

هشتاد و هفتمین روز اعتصاب سراسری کارگران صنعت نفت در پالایشگاه، مراکز پتروشیمی و نیروگاه‌ها

روز سه‌شنبه ۲۳ شهریورماه ۱۴۰۰، اعتصاب کارگران صنعت نفت و گاز سومین ماه خود را سپری می‌کند. این اعتصاب در پالایشگاه‌ها، صنایع پتروشیمی، نیروگاه‌ها و تأسیسات وابسته به این صنعت تحت کمپین ۲۰ـ۱۰ صورت گرفته است.

پایین بودن حقوق، استخدام‌های گزینشی، قراردادهای موقت و غیررسمی، مرخصی و شیفت ناعادلانه علت اعتراض کارگران پیمانکاری شرکت نفت است. اعتراضی که برای حاکمیت و کارفرماهای وابسته به آن ناخوشایند است. مدیران و کارفرمایان دولتی و خصوصی تلاش می‌کنند، در اولین فرصت با اخراج کارگران معترض صورت مساله را پاک کنند.

تجمع اعتراضی معلمان جلو اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاە

روز سه‌شنبه ۲۳ شهریورماه ۱۴۰۰، در ادامه اعتراض معلمان چند شهر، معلمان استان کرمانشاه نیز در برابر اداره کل آموزش و پرورش این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یکی از فرزندان معلمان بنری در دست داشت که روی آن نوشته بود: «رتبه بندی بر اساس ۸۰ درصد هیات علمی».

تجمع  اعتراضی نانواها مقابل ساختمان استاندارى اورمیه

روز سه‌شنبه ۲۳ شهریورماه ۱۴۰۰، نانوایان شهرستان ارومیه در اعتراض به پایین بودن قیمت نان و گرانی آرد در برابر ساختمان استانداری ارومیه تجمع کردند.

تجمع اعضای تعاونی سرم‌سازی رازی در اعتراض به خودداری قضائیه از پیگرد متخلفان مالی این موسسه

روز سه‌شنبه ۲۳ شهریورماه ۱۴۰۰، اعضای تعاونی سرم‌سازی رازی در برابر شرکت موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی دست به تجمع زدند.

اعضای تعاونی سرم‌سازی رازی به آنچه که کلاه‌بردای عنوان می‌کنند، اعتراض دارند. معترضان خواهان پیگرد قضائیه عوامل این کلاه‌برداری و متخلفان مالی موسسه رازی شدند.

زیان ۶ میلیارد دلاری صنعت فولاد ایران در پی قطع مکرر برق

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ای به شورای عالی امنیت ملی نوشت که قطعی مکرر برق منجر به زیان ۶ میلیارد دلاری به صنعت فولاد و از دست رفتن دست‌کم ۸۲ روز کامل تولید صنعت فولاد از ابتدای امسال شده است.

Share: