سرخط اخبار اعتراضات کارگری و اجتماعی سه‌شنبه ۳۰ شهریور

سرخط اخبار اعتراضات کارگری و اجتماعی روز سه‌شنبه در شهرهای مختلف

نود و چهارمین روز اعتصاب سراسری کارگران صنعت نفت در پالایشگاه، مراکز پتروشیمی و نیروگاه‌ها

روز سه‌شنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰، اعتصاب کارگران صنعت نفت و گاز وارد چهارمین ماه خود شد. این اعتصاب در پالایشگاه‌ها، صنایع پتروشیمی، نیروگاه‌ها و تأسیسات وابسته به این صنعت تحت کمپین ۲۰ـ۱۰ صورت گرفته است.

تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی بندر خمینی

صبح روز سه‌شنبه ۳۰ شهریور، نزدیک به ۳۰۰ تن از کارگران معترض شرکت پتروشیمی بندرخمینی دست به راهپیمایی اعتراضی زدند. این کارگران هم اکنون در اعتصاب هستند. آنها مثل روزهای گذشته در اعتراض به وضعیت نامعلوم خود با حضور در محل این شرکت راهپیمایی کردند.

آنها شعار می‌دادند: «خوردند فروختند، کارگر بی‌دفاع را»، «بندرامام تو خوابه، کارگرش بی‌جوابه».

تجمع اعتراضی کارگران معدن شرکت سیمان خوزستان

روز سه‌شنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰، کارگران شرکت سیمان خوزستان تجمع کردند. آنها در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق‌های عقب‌افتاده روبروی شرکت سیمان دست به تجمع زدند.

کشته و مصدوم شدن ۲ کارگر در دو حادثه جداگانه

طی روزهای گذشته و امروز سه‌شنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰، در دو حادثه جداگانه، ۲ کارگر در شهرهای هشتگرد و اصفهان کشته و مصدوم شدند.

به گفته رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان همدان طی شهریورماه امسال ۶۱ کارگر در حین گردوتکانی کشته و مصدوم شدند.

 ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

تجمع اعتراضی پرسنل بانک‌های ادغام شده

روز سه‌شنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰، شماری از پرسنل شرکتی شاغل در بانک‌ها  تجمع کردن. آنها در اعتراض به شرایط استخدامی، و پایین بودن حقوق و مزایا معترض هستند.

یکی از کارکنان می‌گوید: «ما پرسنل شرکتی چیزی جز عدالت نمی‌خواهیم. چرا باید حق و حقوق ما خورده شود.   چرا باید در یک مجموعه نصف حقوق رسمی را دریافت کنیم؟ چرا یک دهم مزایا  به پرسنل شرکتی پرداخت می‌شود؟ چرا ما نباید در عین شایستگی و تحصیلات پیشرفت کنیم؟ چرا وضعیت اقتصادی ما به‌صورت سه ماهه باید باشد؟ چرا بعد از ده پانزده سال هیچ پیشرفتی نباید داشته باشیم؟

پرسنل شرکتی جزء مظلوم‌ترین افراد این مجموعه بانکی هستند که صدای اعتراضشان را هیچکس نمی‌شنود.  با کمترین دستمزد کار می‌کنیم و همیشه نادیده گرفته می‌شویم».

تجمع اعتراضی خریداران مغازه‌های برج‌های دوقلو شهریار

روز سه‌شنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰، خریداران مغازه‌های برج‌های دوقلو شهریار در اعتراض به تحویل نشدن مغازه‌ها تجمع کردند.

تجمع اعتراضی معلمان بروجرد و تربت‌حیدریه روبروی اداره کل آموزش و پرورش

روز سه‌شنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰، در پی اعتراضات سراسری معلمان در شهرهای مختلف، معلمان در بروجرد و تربت حیدریه نیز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *