سرخط اخبار اعتراضات کارگری و اجتماعی چهارشنبه ۳ شهریورماه

سرخط اخبار اعتراضات کارگری و اجتماعی در شهرهای مختلف چهارشنبه ۳ شهریورماه ۱۴۰۰

شصت و هفتمین روز اعتصاب سراسری کارگران صنعت نفت در پالایشگاه، مرکز پتروشیمی و نیروگاه در ۳۵ شهر

روز چهارشنبه ۳ شهریورماه ۱۴۰۰، اعتصاب کارگران صنعت نفت و گاز همچنان در پالایشگاه‌ها، صنایع پتروشیمی، نیروگاه‌ها و تأسیسات وابسته به این صنعت ادامه دارد.

تجمع اعتراضی کارگران پروژه‌ایی نفت ایذه

روز چهارشنبه ۳ شهریور‌ماه ۱۴۰۰، در پی فراخوان قبلی و همزمان با شصت و‌ هفتمین روز از آغاز اعتصاب کارگران پروژه‌ای نفت، کارگران صنعت نفت ایذه در‌ محوطه اشکفت سلمان واقع در جنوب ایذه، دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری اهواز

روز چهارشنبه ۳ شهریورماه ۱۴۰۰، کارگران اجرائیات شهرداری اهواز، در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ حقوق و اخراج برخی از کارگران، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

اعتصاب رانندگان شرکت واحد شهرستان ساوه

روز چهارشنبه ۳ شهریورماه ۱۴۰۰، رانندگان اتوبوس شرکت واحد شهرستان ساوه، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق‌های عقب افتاده در برابر ساختمان فرمانداری این شهر تجمع کردند.

حقوق رانندگان از اردیبهشت‌ماه به مدت ۴ ماه پرداخت نشده است.

همچنین گفته شده است، کارکنان شرکتی شاغل در شهرداری ساوه از خردادماه حقوقی دریافت نکرده و با مشکلات معیشتی و جدی مواجه هستند.

اخراج ‌جمعی کارگران کشت و صنعت بیدمشک

کارگران معترض شرکت کشت و صنعت بیدمشک واحد گلخانه، به صورت دسته‌جمعی از کار اخراج شدند.

این کارگران اوسط مردادماه به تجدید‌ نشدن قرارداد و عدم پوشش بیمه اقدام به اعتراض کرند. این کارگران پس از اعتصاب، از ادامه کار محروم شدند.

کارگران کشت و صنعت بیدمشک به همراه خانواده‌هایشان در خانه‌های ۳۰ تا ۳۵ متری متعلق به این شرکت که برخی حتی محل استحمام نیز ندارند، زندگی می‌کنند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *