سلاح قرارداد موقت سلاحی برای سرکوب کارگران

قرارداد موقت کار بهترین هدیه حاکمیت به کارفرما در۴۰ سال گذشته بوده است. کارگران قرارداد موقت نمی‌دانند که چه سرنوشتی در انتظار آنها است. وضعیت این کارگران در یک ناامنی و شکنندگی مستمر است. تفسیر قوانین کار در حکومت ضدکارگری همیشه به نفع کارفرما می‌باشد. به همین دلیل این کارگران توان کوچکترین اعتراضی ندارند. هر اعتراض با اخراج همراه است. آینده کارگران را می‌توان در حقوق‌های اندک، ایمنی کم و نداشتن پشتوانه برای احقاق حقوق ترسیم کرد.

یک نمونه این وضعیت را می‌توان در اخراج سه کارگر کارخانه سیمان کارون به وضوح دید. هر سه این کارگران مهندس، متخصص و با سابقه بودند. اما وضعیت استخدامی آنها قرارداد موقت بود. بهمین دلیل در اولین گام برای احقاق حقوق کارگران از کار اخراج شده‌اند. اخراج این کارگران بدنبال دادن توضیحاتی در رابطه با نحوه برق گرفتگی حسن اسکندری به مراجع ذیصلاح بود. بدلیل اینکه این شهادت به ضرر مدیران کارخانه بود، آنها در تلافی اقدام به اخراج کارگران کردند.

علت اخراج ۳ کارگرکارخانه سیمان درود، روحیه مطالبه‌گری آنها بوده است

یکی از کارگران در این رابطه می‌گوید: «این سه نفر و به خصوص یکی از آن‌ها شخصیت مطالبه‌گری دارد. در ارتباط با بحث آلایندگی کارخانه و برداشت منابع آبی، بارها به کارفرما تذکر داده بود. کارفرما مدعی است اینها رای کمیته انضباطی داشته‌اند. اما ما به جرات می‌گوییم این سه نفر هیچ رای کمیته انضباطی و یا هیچ توبیخی در پرونده ندارند. فقط به جرم اعتراض، مطالبه‌گری و گفتن حقایق اخراج شدند. جرم‌شان این بود که اسرار هویدا کردند.»

تعدیل در زمانی صورت می‌گیرد که تعداد کارگران از چارت سازمانی بیشتر باشد. در حالیکه چارت سازمانی بخش برق این کارخانه ۲۶ نفر است. ضمنا جایگاه شغلی این سه نفر هنوز خالی است و بایستی به جای آنها نفر استخدام شود.

تناقض در گفتار مدیرعامل شرکت سیمان کارون

مدیرعامل شرکت سیمان کارون در این رابطه می‌گوید: «این سه کارگر اخراج نشده‌اند، بلکه با اتمام قرارداد موقت کار تعدیل شده‌اند.» اما در قدم بعد علت اصلی اخراج این سه کارگر را رفتار و عملکرد آنها عنوان می‌کند. وی ادامه می‌دهد: «در نهایت کمیته انظباطی و اشتغال کارخانه بعد از چندین بار تذکر، تصمیم به‌ عدم همکاری با این سه کارگر همزمان با اتمام قرارداد کار گرفت.»

اکبری در ادامه می‌گوید: «این سه کارگر به دفعات برای اصلاح رفتار، عملکرد و کوتاهی در کارهایی که به آنها ارجاع داده شده، تذکر گرفته‌اند.»

ارجاع دادن این نفرات به رای کمیته انضباطی از اساس مردود است. زیرا این کارگران هیچ موردی نداشته و به کمیته انضباطی هم نرفته بودند.

قرارداد موقت یک نمونه از استثمار عریان کارگران در این حاکمیت است. قراردادهای موقت در زمان‌های طولانی در واقع دادن دست باز به کارفرما برای سرکوب هر مطالبه‌گری است.

در حاکمیت ضدکارگری، هر کارگر معترضی به سرنوشت این سه مهندس برق کارخانه سیمان کارون دچار می‌شود. شرایط طوری است که دیگر نمی‌توان به شرایط غیربهداشتی کارخانه اعتراض کرد. نمی‌توان درخواست دستمزد بالاتر داشت. حتی نمی‌توان علت مرگ یک کارگر و همکار را سوال و یا پیگیری کرد.

Share: