بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز، کارگران گروه ملی فولاد اهواز و پرستاران و کادر پزشکی بیمارستان کرمی اهواز در برابر استانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند. بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز برای دومین روز متوالی در اعتراض به عدم افزایش حقوق خود تجمع کردند. این تجمع روز یکشنبه ۹ مردادماه ۱۴۰۱ برگزار گردید.

 بازنشستگان اهوازی در برابر اداره کل تامین اجتماعی استان تجمع کرده و خواستار رسیدگی به خواسته‌های خود شدند. آنها در اعتراض به اجرا نشدن طرح همسان‌سازی شعار می‌دادند :« اجرای همسان‌سازی بدون حقه‌بازی».

آنها همچنین شعار می‌دادند: «مصوبات شورا اجرا باید گردد» «حسین حسین شعارشون، دروغ و دزدی کارشون».

تجمع اعتراضی پرسنل کادر درمانی بیمارستان کرمی اهواز

پرسنل کادر درمانی بیمارستان کرمی اهواز نیز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات معوقه خود و محقق نشدن دیگر خواسته‌هایشان، برای دومین روز متوالی اقدام به تجمع اعتراضی کردند.

آنها بنری در دست داشتند که روی آن نوشته بود «۳ ماه حقوق نگرفتیم، درخواست حقوق و مطالباتمان را داریم». پرسنل بیمارستان کرمی اهـواز در چند ماه گذشته چندین تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

کارگران گروه ملی فولاد اهـواز نیز با تجمع در برابر استانداری خوزستان خواستار پاسخ مسئولین به خواسته‌هایشان شدند. این کارگران در ماه‌های گذشته چندین تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند. کارگران گروه ملی فولاد اهـواز بنری در دست داشتند که خواسته‌های آنها را روی آن نوشته بود. این خواسته‌ها بشرح زیر است:

۱-افزایش حقوق و دستمزد و ارتقاء سطح معیشت پرسنل

۲-افزایش تولید و رفع موانع تولید با افزایش و استمرار ورود شمش و مواد اولیه به شرکت

۳-تامین قطعات و تجهیزات برای تعمیرات و آمادگی خطوط تولید جهت تولید محصول بهینه با بهره‌وری بالا

۴-تغییر ساختار معیوب و ناکارآمد مدیریتی موجود و استفاده از مدیران جوان متخصص

۵-پرداخت حق بدی آب و هوا و مناطق جنگی

پاسخگو نبودن مقامات دولتی در برابر خواسته‌های کارگران و سایر اقشار، باعث تشدید اعتراضات خواهد شد. این اعتراضات در پیوند با اعتراضات دیگر، چالش‌های جدی برای سران حکومت ایجاد خواهد کرد. کارگران و سایر اقشار، بخوبی می‌دانند که علت فقر و بیکاری آنها در سیاست‌های غلط و تاراج اموال عمومی توسط سران حکومت می‌باشد.