سومین روز از تجمع اعتراضی صنف ضایعات بروجرد

روز چهارشنبه ۱۱ تیر ماه ۹۹، با گذشت سومین روز از تجمع اعتراضی صنف ضایعات در مقابل فرمانداری بروجرد، بی‌توجهی مسئولان این شهرستان نسبت به مطالبات مردم هرچه بیشتر روشن می‌شود.

لازم به ذکر است که در تجمع اعتراضی صنف ضایعات حتی یک نفر از مسئولان شهرستان بروجرد، برای گوش کردن به مشکلات این معترضان حضور پیدا نکرد.

مطابق این گزارش، موضوع تجمع اعتراضی صنف ضایعات بروجرد از این قرار است که شرکتی با عنوان کارخانه بازیافت پسماند بروجرد، با مدیریت شخصی غیربومی در قراردادی با شهرداری بروجرد، قرار است مدیریت تمامی پسماند شهرستان بروجرد را در اختیار بگیرد.

در صورت به اجرا در آوردن این طرح، باید صد‌ها واحد خرد و کلان جمع‌آوری ضایعات در شهرستان بروجرد که تخمین زده می‌شود بیش از ۳۰۰۰ نفر در این صنف اشتغال دارند، فعالیت خود را به حالت تعطیل در آورده و تحت مدیریت این شرکت به فعالیت خود ادامه دهند.

طی چند روز گذشته، واحد‌های جمع‌آوری ضایعات در شهرستان بروجرد که بخش قابل توجهی از آن‌ها  نیز دارای مجوز نیز هستند، پلمپ شده و این اقدام، موجب شد تا این قشر زحمت‌کش و محروم با تجمع اعتراضی در مقابل فرمانداری شهرستان بروجرد، صدای اعتراض خود را به مقامات اجرایی شهرستان برسانند.

با گذشت سومین روز از تجمع اعتراضی صنف ضایعات در مقابل فرمانداری شهرستان بروجرد، آن چه بر مردم و به خصوص این قشر از جامعه روشن شده است، بی توجهی مسئولان شهرستان بروجرد اعم از شورای شهر و شهرداری و … نسبت به مطالبات این مردم است که قابل انکار نیست؛ از برخوردهای غیرمسئولانه و بی‌دغدغه رئیس و اعضای شورای شهر بروجرد تا وعده‌های توخالی و بی‌نتیجه فرماندار شهرستان بروجرد!

علی جابری، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان لرستان، در خصوص تجمع اعتراضی صنف ضایعات بروجرد نیز گفته است: «مکرراً از تجمع کنندگان می‌شنویم که ضابطین پسماند شهرداری بروجرد با تندی و خشونت اقدام به توقیف اسباب کار واحد‌های سیار جمع‌آوری ضایعات کرده و در صورت مقاومت، آن فرد را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند!»

Share: