رانندگان اتوبوس قزوین (خط قزوین محمدیه) سومین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند. رانندگان می‌گویند با این وضعیت بد معیشتی و کرایه‌های ناچیز توانایی تامین حداقل‌های زندگی و خرج خودروهای خود را ندارند. شهرداری قزوین نیز بدون توجه به خواسته رانندگان همچنان سکوت پیشه کرده است. طی این دو روز مردم ساعت‌ها در ایستگاه‌ها به انتظار می‌مانند. اما شهرداری با خودداری از برآورده کردن خواسته‌هایشان هیچ اقدامی برای حل مشکل شهروندان نکرده است.

روز سه‌شنبه ۱۰ اسفند‌ماه ۱۴۰۰، رانندگان اتوبوس قزوین، سومین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند. این رانندگان بارها برای برآورده شدن خواسته‌های خود به شهرداری و استانداری مراجعه کرده‌اند. اما مشکلات آنها حل نشده باقی مانده است.

در شهریورماه رانندگان اتوبوس قروین به همراه رانندگان الوند و مهرگان با تجمع روبروی استانداری خواستار احقاق حقوق و رفع تبعیض بین اتوبوسرانی قزوین با این شهرها شدند.

رانندگان می‌گویند، دوران کرونا در بدترین وضعیت معیشتی سرکردیم و از ما هیچ حمایتی نشد. اکنون نیز از مشکلات مردم آگاهیم اما به‌دلیل بی‌پولی و گرانی و هزینه سنگین نگهداری خودروها قادر به ادامه کار نیستیم.

به گفته معترضان، بر اساس آنچه تصویب شده؛ اتوبوسرانی باید یارانه‌ای را به اتوبوس‌ها پرداخت کند. قرار بود این یارانه برای 300 اتوبوس داخلی شهر قزوین پرداخت ‌شود. اما تاکنون چیزی به ما که از همین استان هستیم تعلق نگرفته است.

رانندگان اتوبوس قزوین می‌گویند: تاکنون به ما هیچ یارانه‌ای پرداخت نشده است.

استانداری قزوین بارها به این رانندگان قول پرداخت یارانه و سایر هزینه‌های نگهداری اتوبوس‌هایشان را داده است. اما آنها می‌گویند شهرداری هر هفته قول هفته بعد را می‌دهد. رانندگان می‌‌گویند شهرداری ما را سرکار گذاشته است.